Werder prodává rukavice Pavlenky za necelých 1000 eur. Exslávista se tomu diví a sám by si je nekoupil

Bundesliga má za sebou dvaatřicet kol. Jiří Pavlenka, jenž si u našich západních sousedů kroutí svou první sezonu, nevynechal ani jeden zápas. Jeho Werder je sice až dvanáctý, ale inkasoval méně branek než jedenáctý Augsburg, devátý M´gladbach, sedmý Frankfurt, šesté Lipsko, pátý Leverkusen, čtvrtý Hoffenheim i třetí Dortmund.

Werder prodává rukavice Pavlenky za necelých 1000 eur. Exslávista se tomu diví a sám by si je nekoupil

V Německu má exslávista s minulostí v Baníku Ostrava čím dál tí větší jméno. "Nepamatuju, že by v Brémách byla dlouhodobě na pozici brankáře taková spokojenost. Víceméně od doby Toma Wieseho se čekalo, kdy přijde ta správná jednička. Pavlas potvrzuje, že byl správnou volbou, i když tomu spousta lidí nevěřila," uvedl na webu sport.cz jednatřicetiletý český reprezentant Theo Gebre Selassie.

Ve fanshopu na Weserstadionu pro více než 42 tisíc diváků se prodávají jeho brankářské rukavice na 950 eur. "Zrovna nedávno jsem tam byl s kamarády a divil se tomu. Ptal jsem se zaměstnance, jestli jde o charitu. Prý ne. Jsou fungl nové, nemají žádný příběh. já bych si je asi nekoupil, abych byl upřímný. Zřejmě je drahý ten rámeček," pronesl webem sport.cz citovaný kolega Kruseho, Drobného a spol.

"Cena je vysoká, nějaký nadšenec si je ale koupí. Až se prodají, vystaví tam tvoje rukavice z nějakého prestižního zápasu. Budou sice od bahna, ale ještě dražší," zakončil někdejší bek Liberce, jenž hraje bundesligu šestým rokem a patří k největším oporám.