Neapol a Chelsea v hlavní roli trenérské rošády? V Itálii mají jasno!

Neapol a Chelsea v hlavní roli trenérské rošády? V Itálii mají jasno!

Veškeré informace napříč celou sezonou nám nasvědčovaly, že nás v létě nějaká trenérská výměna nemine, ale zatím nikdo nedokázal s přesností říct, o koho se jedná a kam to bude. Nyní však můžeme přiložit další dílek do skládačky, jelikož nám svou verzi příběhu říkají i noviny pohybující se přímo v centru dění v Itálii.

Hlavní roli v tomto příběhu hrají trenéři Neapole a Chelsea (Maurizio Sarri a Antonio Conte). Oba dva to jsou rození Italové, jež nepopírají lásku k vlasti a zároveň se nebojí vyjádřit svou touhu posunout se na vyšší úroveň.

Prvně jmenovaný má se svým zaměstnavatelem aktivní smlouvu do roku 2020, ovšem zároveň má i platnou výstupní klauzuli, která činí 8 milionů eur. A právě o tuto částku společně s jeho nositelem se začal zajímat londýnský klub, u něhož se už delší dobu neví, jestli podrží trenéra Conteho i třetí rok ve službě.

Italský tisk nadále přichází také s řešením. Neapol je ochotná si vzít druhého jmenovaného kouče pod svá křídla a nabídnout mu lukrativní smlouvu za účelem, aby se pokusil udržet šance na titul i v příští sezoně. To vše pouze za předpokladu, že současný lodivod Blues nekývne dříve na nabídku PSG, které na něj rovněž upřelo svou pozornost. 

Co však zůstává nejpravděpodobnější, je minimálně ta verze, v níž majitel Chelsea Roman Abramovič jeví zájem uplatnit klauzuli ležící v Sarriho smlouvě a zajistit si tak jeho služby. Pro celek z hlavního města Anglie by to znamenalo začátek jakési přestavby týmu, o které se již delší dobu hovoří.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.