Budějovický Novák slaví gól po 981 dnech. A jak to vypadá s Dynamem ve druhé lize?

Budějovický Novák slaví gól po 981 dnech. A jak to vypadá s Dynamem ve druhé lize?
OBSAHUJE OHLASY

Dynamo České Budějovice porazilo v posledním kole Fotbalové národní ligy Znojmo 3:2. Druhou branku budějovických vstřelil obránce Pavel Novák – a u vyhlášeného hlavičkáře tomu nemohlo být jinak než hlavou. Ale že se na něj načekal – takřka tři roky!

 

Naposledy jsem skóroval při derby z Táborskem, které skončilo 2:2. Po poločase jsme prohrávali 0:2 a já dával na 1:2, svěřil se klubovému webu Pavel Novák. A vrátil se i ke své poslední trefě: Nitry (Milan Nitrianský, pozn. aut.) kopal standardky celý zápas výborně. Měli jsme z nich několik nebezpečných situací. Mně se povedlo jeden z centrů uklidit přesně a mám zase na pár let asi vystaráno, smál se po zápase Novák.

Přestože Dynamo utkání se Znojmem zvládlo, s jarní částí sezony spokojeno být nemůže. Po podzimu, kdy se týmy na čele tabulky pohybovaly v malých bodových odstupech (snad kromě Opavy), se na jaře začalo situace zřetelně krystalizovat. Série špatných výsledků Jihočechů znamenala rezignaci na postupové ambice a boj o umístění v lepší polovině tabulky. Plány na postup může Dynamo opět minimálně o rok odložit. Naopak Opava si v druhé lize počíná sebevědomě a zdá se, že i práce Josefa Csaplára v Příbrami by mohla nést postupové ovoce.

A právě do Slezska se Jihočeši vydají příští týden. Pavel Novák k blížícímu se zápasu řekl: Postup už jim asi nesebere nikdo, jsou suverénní. Ale rozdáme si to s nimi na férovku. V Opavě chodí hodně diváků, což úrovni utkání vždy prospěje.Všichni se na zápas těšíme.

Napraví alespoň částečně v zápase s Opavou Jihočeši smutnou jarní formu, nebo se Slezané definitivně přiblíží k postupu?