Druholigoví brankáři s nejvíce čistými konty? Gólmany Opavy ani Příbrami na špici nehledejte

Druholigoví brankáři s nejvíce čistými konty? Gólmany Opavy ani Příbrami na špici nehledejte

Fotbalová národní liga, ze které směřují mezi elitu mužstva Opavy a Příbrami, má za sebou pětadvacet kol, což znamená, že do jejího konce chybí většině týmů už jen pět vystoupení. Jak jsou na tom gólmani sbírající vychytané nuly?

Nejlepší muž statistiky brankářů s čistými konty Milan Knobloch z Pardubic tentokrát jedenáctý čistý štít nepřidal. A to i přesto, že opouštěl trávník ve Vlašimi, aniž by inkasoval. Dostal totiž červenou kartu a místo něj dochytal zápas náhradník.

Nedařilo se však ani jeho pronásledovatelům. Lukáš Paleček z Třince udržel čisté konto v devíti případech, proti Táborsku ale nikoliv, protože byl překonán již po šesti minutách záložníkem Václavem Proškem.

Na pět čistých kont si polepšil brankář východočeských Votroků Radim Ottmar. Čtyřiatřicetiletý gólman pustil své náhradníky do hry jen čtyřikrát a na kontě má tak jednadvacet startů.

Sokolovský Petr Bolek střídající se s Jaroslavem Belaněm zase nepustil gól za svá záda ve čtyřech případech během letošní sezony. A to hájil explzeňský třiatřicetiletý strážce svatyně tři tyče Baníku jen ve dvanácti případech.

Druholigoví brankáři s nejvíce čistými konty:

10 - Milan Knobloch (Pardubice)
9 - Lukáš Paleček (Třinec)
5 - Radim Ottmar (Hradec Králové)
4 - Petr Bolek (Sokolov)