Není se čemu divit, vítězství máme v krvi, říká po postupu do dalšího finále Zidane

Není se čemu divit, vítězství máme v krvi, říká po postupu do dalšího finále Zidane

Ačkoliv to bylo s hodně odřenýma ušima, podobně jako ve čtvrtfinálové bitvě s Juventusem Bílý balet zvládl postoupit i přes svého dalšího soupeře a dostal se už do třetího finále nejbohatší evropské soutěže za sebou. I když by tento postup mohl někdo nazvat „šťastným“, v očích trenéra Realu to tak rozhodně není. Královský celek má prostě vítězství v krvi.

Bavorský celek byl v obou zápasech opticky lepším týmem, ovšem z hlediska postupové matematiky jej zbytečné chyby podobně jako loni právě v bitvě s Realem Madrid (dvě červené karty) stály kýžený postup.

„Musím přiznat, že se Bayern opravdu snažil, ale pokud chcete dojít až do finále Ligy mistrů, musíte si něco vytrpět. My jsme trpěli až do poslední minuty, avšak o to sladší byl pak náš postup,“ uvedl trenér Bílého baletu, jehož tým prakticky až do finálního hvizdu bránil výsledek 2:2.

„Je to v naší DNA, vždy budeme bojovat o ty nejvyšší cíle. Tohle je naše třetí finále během tří let,“ popřel Zidane, že by se mohlo jednat o náhodu. „My se nikdy nevzdáváme a když se podíváte na to utkání znovu, nikdy jsme se vzdát ani nemohli, protože jsme chtěli vyhrát. Bayern hrál možná lépe, ale naše odhodlání bylo větší,“ pravil hrdě.

„Hráli jsme proti třem velkým týmům. Bayern, Juventus, PSG, všechno velcí soupeři. Jsme šťastní, že se nám podařilo všechny porazit, i když jsme si museli hodně protrpět,“ dodal.

Tvrzení trenéra Realu podpořil i kapitán týmu Sergio Ramos. „Vítězné DNA klubu vás tlačí až na hranice možností. Věděli jsme, jak tu sílu rozložit, abychom trpěli společně. Bayern byl možná více na míči, ale z celkového hlediska jsme byli lepším týmem my. Toto mužstvo si naprosto zasloužil utkat se o trofej v Kyjevě.“