Řím dal Liverpoolu čtyři góly, přesto to na postup nestačilo. Liga mistrů konečně zná oba své finalisty

Fotbalisté Liverpoolu jsou tím týmem, který ve finále doplní Real Madrid. Rozhodlo o tom odvetné utkání v Římě, kde se Vlci sice snažili, avšak v samotném závěru jim chybělo pár minut navíc, aby své tažení mohli dotáhnout do zdárného konce.

AS Řím v odvetě semifinálového klání Ligy mistrů doplatil prakticky na ty stejné chyby jako na Anfieldu. Hosté se sice většinu utkání spíše bránili, ovšem na rychlé nohy jejich protiútoků byla obrana domácích krátká. Podobný scénář nám nabídl u prvního gólu křídelník Mané, jehož akce skončila gólem po chybě v rozehráce na půli hřiště. Na tuto střelu sice Vlci s trochou štěstí odpověděli, jelikož míč, který zasáhl branícího Milnera, skončil odrazem v brance, avšak do kabin šli stejně šťastnější hosté, jimž se podařilo využít šance plynoucí z rohového kopu.

Chvíli po změně stran se o vyrovnání postaral Džeko, jenž se nejrychleji zorientoval po odražené střele na brankáře Kariuse. Římané se díky vstřelené brance snažili na svého soupeře vyvinout o něco větší tlak, ale ve většině případů jim chyběl jakýsi klid v koncovce. Podobnou smůlu v zakončení měli i hosté, kteří se dostali do dvou slibných příležitostí, jimiž mohli ukončit zápas, ale na místě byl vždy gólman Alisson.

Necelých pět minut před koncem základní hrací doby vzbudil rozruch přízemní střelou zpoza šestnáctky Radja Nainggolan, na což trenér Klopp zareagoval defenzivním střídáním. Když už se zdálo, že je konec zápasu, zahrál obránce Klavan ve vápně rukou a domácí ještě dostali výhodu pokutového kopu, jímž stanovili skóre na finálních 4:2. Po tomto gólu sudí již nenechal Řím k ničemu čichnout a zápas ukončil.

Liga mistrů - semifinále:
AS Řím - Liverpool 4:2 (15. Milner vl., 52. Džeko, 86. a 90.+4 z pen. Nainggolan - 9. Mané, 25. Wijnaldum)