Liverpoolský šéf Klopp: Bez štěstí se neobejdete, podívejte se na Real

Liverpoolský šéf Klopp: Bez štěstí se neobejdete, podívejte se na Real
OBSAHUJE OHLASY

Když padesátiletý německý odborník Jürgen Klopp přebíral na podzim 2016 liverpoolské Reds, stalo se tak na desáté příčce Premier League. Od té doby udělal ze spícího titána opětovně šlapající a evropsky konkurenceschopný stroj, který si poprvé od památného Istanbulu 2005 zahraje finále Ligy mistrů.

Stalo se tak poté, co osmnáctinásobný šampion Anglie vyřadil AS Řím po výsledcích 5:2 a 2:4. "Bylo to trochu divoké, že? Na můj vkus až moc vzrušující. Všichni hráči mají úžasnou sezonu. Charakter, mentalita i fotbal, který ukazují, jsou úplně bláznivé," nechal se mírně unést nadřízený Firmina, Maného, Salaha a spol.

"Řím musel riskovat a nám se je podařilo potrestat z protiútoků. Ani nevím, kolik to bylo. V součtu sedm šest? Úplně jsem se v těch počtech ztratil. Neskutečné. Do finále ale i tak jdeme zaslouženě, i když jsme měli štěstí. Bez toho se ale prostě neobejdete, podívejte se na Real," poukázal na den starou semifinálovou odvetu šéf lavičky klubu z města Beatles.

Před Kloppem bude další velká výzva. Dosud se totiž se svými týmy zjevil v pěti velkých finále, ale ještě neslavil žádný úspěch. Zatímco na Vestfálském stadionu slavil alespoň dva bundesligové tituly, na Anfield Road ještě trofej nevyhrál. "Vím, o čem teď bude každý mluvit a co mi budou připomínat fanoušci i novináři. My ale uděláme vše pro to, abychom pohár získali," uzavřel bývalý stratég Dortmundu či Mainzu, který povede své svěřence proti Bílému baletu v Kyjevě již 26. května.