Já vs Ronaldo? O tom nebude finále Ligy mistrů, říká hvězda Liverpoolu

Já vs Ronaldo? O tom nebude finále Ligy mistrů, říká hvězda Liverpoolu

Liverpool překvapil fotbalový svět a postoupil do finále Ligy mistrů. Zásluhu na tom má především egyptský faraon Mohammed Salah, jenž má životní formu a v současné době není od věci jej porovnávat s tím největším velikánem Cristianem Ronaldem. Právě toho Salah vyzve ve finále Ligy mistrů.

Na první pohled se velký kyjevský zápas jeví jako bitva dvou individualit Cristiana Ronalda a Mohameda Salaha. Portugalský kanonýr usiluje o třetí zisk ušatého poháru v řadě a celkově svůj pátý, Salah pro změnu hraje první opravdu velké finále v kariéře. 

Byla by ale chyba obou obran, kdyby se soustředily pouze na tyto dvě superstar. Liverpool má totiž celé útočné trio s velkou kvalitou ve složení Salah, Mané a Firmino. Je ale pravda, že právě Salah je ještě o level výš.

Real Madrid je ve třetím finále v řadě hlavně kvůli Ronaldovi, jenž dal tento ročník patnáct gólů a nikdo se mu ani nepřibližuje. Bílý balet pod Zidanem je však více tým než jen parta okolo Ronalda a Los Blancos budou hlavně spoléhat na perfektní sehranost, nejlepší zálohu na světě ve složení Modrič a Kroos a právě Ronalda vepředu.

Obě hvězdy, a zejména Salah, taktéž odmítají jakýsi zápas "Salah vs. Ronaldo". Bude to klasické finále se vším všudy a rozhodovat bude hlavně hra celého týmu, nikoliv jedinců. 

"Hraji za skvělý klub a do finále jsme se dostali jako tým. Máme skvělého týmového ducha a do Kyjeva jedeme vyhrát. V žádném případě se nebude hrát jen na mě a určitě nečekejte žádné finále Salah vs. Ronaldo," nechal se slyšet Egypťan. "Mým cílem není dát gól, ale přinést ušatý pohár na Anfield. Když zaznamenám branku, bude to i práce celého týmu," pokračoval.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.