Bilbao bude mít nového šéfa a pátrá po posilách. Kterých 6 tváří může dorazit na baskickou půdu?

Bilbao bude mít nového šéfa a pátrá po posilách. Kterých 6 tváří může dorazit na baskickou půdu?

Athletic Bilbao, jehož dlouhodobou filozofií je sázet na hráče baskického původu a když se nepodaří, tak alespoň na borce, kteří v dotyčném regionu vyrostli, je v aktuální tabulce LaLigy až čtrnácté pozici a v létě se tak v kádru čekají změny.

Již nyní je jisté, že osminásobného šampiona Španělska opouští trenér José Ángel Ziganda, s tím, že jeho nástupcem by se mohl stát bývalý stratég konkurenční Sevilly Eduardo Berizzo.

List Marca informoval o tom, že hlavní přestupové okno přivane na stadion San Mamés Barria hned několik nových tváří. V tisku se momentálně Bilbao spojuje se šesti jmény.

Jedním z nich má být návrat "ztraceného syna" Andera Herrery. Osmadvacetiletý záložník, který si udělal jméno v Zaragoze a v Bilbau strávil před příchodem na ostrovy tři sezony, už je čtvrtým rokem součástí Manchesteru United.

Sáhnout by se mělo i do španělské konkurence. Z Eibaru má přijít šestadvacetiletý zadák Ander Capa a také o rok starší záložník Dani Garcia.

Z Premier League by ještě dále mohl dorazit jednadvacetiletý záložník Mikel Merino, jenž je aktuálně zaměstnán v Newcastlu United (Rafael Benítez ho k tomuto datu poslal do třiadvaceti ligových utkání) a dříve prošel také Borussií Dortmund či Osasunou.

Námluvy mají probíhat také s Youri Berchichem Izetou z Paris Saint-Germain, v jehož mistrovském trikotu odehrál v premiérovém ročníku Ligue1 dvacet zápasů s bilancí dvou přesných zásahů. Dříve se zjevil také ve Valladolidu či Realu Sociedad San Sebastian.

Z méně známějších lig by mohl dorazit do Primera División pětadvacetiletý obránce rumunského nároďáku Cristian Ganea z Vitorulu, jehož je zřetelnou defenzivní oporou s jednatřiceti ligovými vystoupeními a pěti brankami.