Liverpool může za sesazení Realu zaplatit až 10 milionů liber. Který klub je ten šťastný?

Liverpool může za sesazení Realu zaplatit až 10 milionů liber. Který klub je ten šťastný?

V roce 2016 a 2017 ovládl Ligu mistrů její nejúspěšnější účastník Real Madrid, kterého se pokusí v závěru právě probíhajícího měsíce sesadit z trůnu osmnáctinásobný anglický šampion Liverpool.

Reds z Anfield Road, kteří zvedli onu ušatou trofej naposledy v roce 2005 a stalo se tak v památném istanbulském finále proti AC Milán, by však mohl případný skalp Bílého baletu vyjít draho.

Server thesun.co.uk totiž informoval, že pokud by klub z města Beatles skutečně v Kyjevě soutěž ovládl, konkurenčnímu Southamptonu by musel kvůli dříve uzavřeným kontraktům zaplatit až 10 milionů liber.

Důvod? Klauzule ve smlouvách pětice hráčů, kteří v minulých letech dorazili k řece Mersey právě z tábora Saints ze St. Mary´s Stadium (třetím tým Premier League, jenž se o bronz pere s Tottenhamem, tam nakupuje opravdu často) a v jejich dohodách byl zahrnut právě i úspěch v Champions League.

Konkrétně jde o Virgila van Dijka, Adama Lallany, Sadia Maného, Nathaniela Clynea a Dejana Lovrena. Inu, o záchranu bojující Southampton je nejen velkou líhní talentů, ale i mazaných funkcionářů...