Steven Gerrard trenérem. Co může Rangers nabídnout a napodobí Zidana?

Steven Gerrard trenérem. Co může Rangers nabídnout a napodobí Zidana?

V lednu 2016, když se stal Zinedine Zidane koučem Realu Madrid, nikdo nečekal, že v květnu 2018 bude usilovat o třetí zisk Ligy mistrů v řadě. I jiný bývalý výborný hráč, Steven Gerrard, usedá na trenérskou lavičku. Napodobí Zidana a stane se i dobrým koučem?

Legenda klubu FC Liverpool byla před pár dny oznámena jako nový kouč skotského týmu Rangers. Vítěz Ligy mistrů z roku 2005 má před sebou první trenérské angažmá a jeho dlouhodobým cílem bude zastavit skotskou nadvládu největšího rivala Rangers - Celticu.

Gerrard bude stejně jako Zidane těžit ze svého jména a úspěšné trenérské kariéry. Bude mít v kabině nadměrný respekt. Bývalý anglický reprezentant byl známý i tím, že se nebál riskovat a i tohle může být pro kouče pozitivní vlastnost. Má ale také zatraktivnit jméno skotské ligy a klubu Rangers, jenž za posledních deset let zažil pád na dno a zase zpět do první ligy.

Derby Glasgow Rangers vs Celtic Glasgow je jedno z těch největších na světě. Nyní bude o to pikantnější, neboť proti sobě jako kouči budou stát Brendan Rodgers a Steven Gerrard. Právě Rodgers vedl Liverpool ještě v dobách, kdy zde hrával Gerrard. Z kabiny Reds však unikaly informace, že to mezi legendou klubu a koučem týmu skřípe a že vztahy nebyly zrovna ideální.

Gerrard má ovšem i trenérské zkušenosti, které se mu mohou hodit. Vede totiž Liverpool, přesněji řečeno tedy kategorii do osmnácti let. Zda je uplatní i v Glasgow a zda sesadí Celtic ze skotského trůnu, si musíme počkat.