Citizens už vyhlížejí novou sezónu. Máme v Anglii respekt, každý chce porazit mistra, říkají

Citizens už vyhlížejí novou sezónu. Máme v Anglii respekt, každý chce porazit mistra, říkají

Manchester City suverénně vyhrál Premier League a zvítězil i v ligovém poháru. Sezóna pro ně prakticky skončila, neboť se nadále neúčastní Ligy mistrů ani FA Cupu. Tým Pepa Guardioly tak už vyhlíží letní přestupové období a hlavně příští sezónu.

Sebevědomí našlapanému kádru Manchesteru City nechybí. Německý záložník a mladá hvězda Citizens Leroy Sané věří, že další sezóna bude mnohem obtížnější. "Je mnohem těžší titul obhájit než jej vyhrát poprvé," nechal se slyšet. A jiné ligové ambice Guardiolův tým nemá. K tomu by ale samozřejmě chtěli zvítězit v Lize mistrů.

Sezóna ale oficiálně neskončila a Manchester City musí tuto sezónu Premier League nějak dohrát. Sané ovšem nic nechce podcenit, i když o nic nejde, a vše vyhrát. "Motivace pro ostatní týmy je velká.  Všichni k nám mají respekt. Každý chce porazit mistra," říká mladý Němec. To samozřejmě bude platit hlavně v té další sezóně.

"Zisk Premier League je pro mě i pro tým obrovský úspěch. Další sezónu chceme ovšem víc. Musíme udělat v týmu nějaké změny a útočit na výhru v Lize mistrů. Máme hodně kvality a talentu, abychom v příští sezóně ovládli nejlepší soutěž na světě," netají se Sané.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.