Bale zachránil Real od pohromy, Juventus může pomalu začít s oslavami

Bayern Mnichov úspěšně otočil utkání s Kolínem a zvítězil 3:1. Příští ročník Premier League nebude zajímat Stoke City, neboť tento tým sestupuje. Tottenham prohrál na hřišti WBA 1:0. Hvězdné El Clásico vítěze nepoznalo, i když v něm měl Real Madrid k dispozici dlouhou přesilovku.

Premier League: Stoke City doma neudrželo vedení a podlehlo Crystal Palace 1:2, hrdinou utkání byl obránce Patrick van Aanholt, jenž udeřil v 86. minutě. Je tak potvrzené, že Stoke City sestupuje do druhé ligy. Tottenham prohrál na hřišti West Bromwich Albion díky brance z nastavení, na závěrečném postavení Spurs v tabulce to však pravděpodobně mít vliv nebude. Bournemouth porazil Swansea a Leicester doma nestačil na West Ham. Watford navzdory neproměněné penaltě zvítězil nad Newcastlem 2:1. Manchester City vůbec poprvé po více než roce nenašel na domácím hřišti recept na obranu soupeře. Svěřenci Pepa Guardioly tak s Huddersfieldem pouze remizovali 0:0.

Trenér Arsenalu Arséne Wenger se loučil s domácími fanoušky parádní demolicí Burnley. Jeho svěřenci svému soupeři nasázeli pět gólů a upevnili si pozici zajišťující účast v Evropské lize. Chelsea si vzala příklad ze Stoke nebo West Bromu, tedy celků, které taky bodovaly s Liverpoolem, postavila nedobytnou hráz a zvítězila nad týmem Jurgenna Kloppa 1:0. O jedinou branku utkání se postaral Oliver Giroud.

Bundesliga: Bayern Mnichov na hřišti Kolína navzdory nepříznivému vývoji vyhrál 3:1, branky obstarali Tolisso, Lewandowski a James. Lipsko doma rozdrtilo Wolfsburg 4:1 a přiblížilo si účast v evropských pohárech. Dortmund doma nestačil na Mohuč a podlehl jí kvůli špatnému úvodu 0:2. Druhý tým ligy, Schalke, zvítězil v Augsburgu 2:1 díky vlastnímu gólu Finnbogasona.  Jiří Pavlenka vychytal Brémám další čisté konto, pomohl však pouze k remíze 0:0. Hoffenheim překvapivě nestačil na Stuttgart a prohrál 0:2, autor obou branek byl Mario Gomez. I Frankfurt si drží naději na evropské poháry, s Hamburkem totiž doma uhrál výsledek 3:0

La Liga: Kike dvěma brankami pomohl Eibaru k cenné výhře v Gironě vysoko 4:1. Iker Muniain Bilbau vystřílel vítězství nad Betisem, které jen v nastavení potvrdil jeho spoluhráč Aduriz a Bilbao vyhrálo 2:0. O překvapení kola se postaralo Atlético Madrid, které má sice účast v Lize mistrů jistou, ovšem hazarduje s opuštěním alespoň té čestné druhé příčky. V domácím utkání svěřenci Diega Simeoneho nestačili Espanyol a padli 0:2.

Real Madrid musel rovnou dvakrát tahat v El Clásicu za kratší konec, a to i navzdory tomu, že měl v utkání celý druhou poločas početní převahu. Sergio Roberto v 45. minutě neudržel nervy na uzdě a prudce se ohnal po Marcelovi, po čemž sudí nemohl jinak než vytáhnout červenou kartu. Barcelonu to ale neodradilo a chvíli po změně stran ji poslal do vedení nejlepší střelec aktuálního ročníku Lionel Messi, na jehož branku pak už jen o dvacet minut později odpověděl střelou zpoza vápna Gareth Bale. Celkový výsledek utkání tedy 2:2.

Serie A: Neapol pouze remizovala doma s Turínem a díky tomu vesměs přišla o kteroukoliv poslední šanci získat titul. Stará dáma totiž svůj duel s Bolognou zvládla a dvě kola před koncem má náskok 6 bodů. Juventus by v současné fázi připravil o úspěch jen totální kolaps. Po předchozím zaváhání uspěli i fotbalisté Interu, kteří sice mají účast v Evropské lize jistou, ovšem rádi by šli ještě o příčku výš. Aby tedy uspěli, musí doufat v další zaváhání římských klubů.

Ligue 1: Monako sice napravilo záváhání z posledních tří zápasů, v nichž všehovšudy získali jen body, přesto se i díky výhře nad Caen 2:1 zpátky na druhou příčku nedostali. Olympique Lyon se pyšní skvělou formou, jež potvrdil i v utkání s Troyes, jemuž nasázel tři góly a drží se o bod výš nad svým knížeckým soupeřem. Druhá příčka má v Ligue 1 zvláštní hodnotu, neboť zaručuje přímou účast v Lize mistrů. Skrze třetí příčku vede ještě těžká kvalifikace.