Bývalá legenda United: Mourinhovy metody jsou snůška blbostí

Bývalá legenda United: Mourinhovy metody jsou snůška blbostí

Na současného trenéra Red Devils se poslední dobou valí kritika. United totiž nepředvádějí exkluzivní výkony a občasná výhra na situaci nic nemění. A k mnohým kritikům se nyní přidal další – a rozhodně si nebere servítky.  

 

Dwight York je legendou Manchesteru United. Třikrát s ním vyhrál ligu, a proto se rozhodně může k současným výkonům směle vyjadřovat. A pro deník Dubai Eye toho náležitě využil.

Musíme si uvědomit, za co lidé platí peníze – a co za to chtějí vidět. Útočnou podívanou, atraktivní fotbal, hodně gólů. Za to lidé platí peníze.

Když jsme hráli (United, pozn. aut.) na Liverpoolu, vystřelili jsme za celý zápas jednou na branku. Tohle není Manchester United. Protože věříte, že vám mladí hráči předvedou parádní výkony a rozhodnout zápas. Jenže United čeká na jednu šanci, dá gól a začne bránit. Takhle United nehrají. Mourinhovy metody jsou prostě snůška blbostí.

Ano, i York se vyjadřuje k Mourinhovi kriticky a nejvíc ho vytáčí předváděný způsob hry. Defenzivní, opatrnický, čekající na jednu příležitost. Obzvláště alarmující je pak srovnání s Pepe Guardiolou, který měl v podstatě podobnou startovní pozici i prostředky: Citizens válí a dobře se na ně dívá, Red Devils hrají obdobně – upozorňují kritici – jako Chelsea v Mourinhových dobách: tehdy ale aspoň vyhrávala trofeje.

Hlavní rozdíl je v tom, že trenér City myslí pozitivně a chce hrát atraktivní fotbal. Na naší straně chce trenér udržet výsledek 1:0 a bránit. Přitom máme skvělé hráče: Martiala, Rashforda, Lingarda, Lukaka nebo Sanchéze. Ale my bráníme.

Budou Yorkova slova jedním z pomyslných hřebíčků do Mourinhovy manchesterské rakve?