Pardubice i nadále pokračují v senzačním tažení, Příbram si upevnila druhou příčku

Nedělní program druhé nejvyšší české soutěže odstartovaly dva přední kluby tabulky. Pardubice jako domácí celek vyzrály na soupeře z Třince a připisují si cenné tři body, díky nimž mají stále šanci bojovat o vytoužený postup. V dohrávce kola se představil i Varnsdorf a Příbram. Zatímco si druhý jmenovaný pojistil druhou příčku, první se stále pohybuje nad sestupovou propastí.

Zápas o šest bodů se odehrál v Pardubicích na stadioně Pod Vinicí, kam zamířili fotbalisté Třince. Oba tyto celky měly před utkáním shodně 42 bodů, a tak bylo zřejmé, že jeden nedá druhému nic zadarmo. Rozdíl na hřišti a zároveň i na ukazateli skóre pro Východočechy zařídila mladá dvojice Solil - Mužík, která po slibné akci v druhém poločase zajistila svému týmu těsné, avšak důležité vítězství 1:0.

Pozici v tabulce si mohl vylepšit i Sokolov, jenž sváděl boj s návštěvníky z Hradce Králové, jenže slibně rozjeté utkání překazil až samotný závěr zápasu. Domácí po prvním poločase vedli 1:0, ovšem po změně stran nejprve vyrovnával Vlkanova a v nastaveném čase vstřelil vítěznou branku Schwartz. Jistou vinu na porážce nese i mladý obránce Ševčík, který v 90. minutě nedovolým způsobem zastavil protiútok hostů a následně šel do sprch. Hradec výhodu ze standardní situace využil a může se radovat z výhry 2:1.

V zápase mezi Vítkovicemi a Olympií Praha jsme gól neviděli, a tak se domácím prozatím nepodařilo odlepit ze zóny zajišťující sestup. Šance na reparát přijde hned v dalším kole, a to rovnou proti Frýdku-Místku, který má jen o bod více.

Nerozhodně skončil i souboj dvou celků ze samotného středu tabulky. Znojmo přivítalo Viktorii Žižkov a ač do zápasu vstoupilo aktivněji a skórovalo jako první, nakonec muselo samo vyrovnávat. To se mu podařilo v 69. minutě po gólu Javůrka, jenž stanovil finální podobu zápasu na 2:2.

Úterní dohrávku měli na starost fotbalisté Varnsdorfu, kteří na svém hřišti přivítali Příbram. Ač se první celek stále pohupuje okolo třinácté příčky, do utkání vstoupil aktivněji a hned od první minuty vedl. Hosty tato trefa samozřejmě opařila, ovšem dokázali se z ní oklepat a těsně před odchodem do kabin stav utkání dokonce otočili. Druhý poločas domácí sice vyrovnali, avšak prakticky ihned vzápětí Příbram začala sázet jednu branku za druhou, až se zastavila na celkovém výsledku 2:5.

FNL - 26. kolo:

Pardubice - Třinec 1:0 (72. Mužík)
Sokolov - Hradec Králové 1:2 (36. Mejdr - 49. Vlkanova, 90+2 Schwartz)
Vítkovice - Olympia Praha 0:0
Znojmo - Žižkov 2:2 (24. a 69. Javůrek - 29. Batioja, 56. Kuchta)
Varnsdorf - Příbram 2:5 (1. Dordic, 61. Durdevic - 28. Soldát, 45. Květ, 62. Slepička, 65. Fantiš, 76. Matoušek)