Obávám se, že Liverpool může ve finále Real totálně zničit, přiznává bývalý obránce Rudých ďáblů

Obávám se, že Liverpool může ve finále Real totálně zničit, přiznává bývalý obránce Rudých ďáblů

Ačkoliv Real Madrid v Lize mistrů naprosto dominuje a potřetí za sebou během tří let došel až do finále této soutěže, přesto se najdou tací, kteří mu nevěří. Jedním z takových lidí je i bývalý obránce Manchesteru United Rio Ferdinand, jenž hru obou celků coby jako komentátor ve studiu dobře zná, a tak k tomu také má své důvody.

Bílý balet měl cestu do finále nejbohatší evropské soutěže o poznání těžší než jeho současný soupeř, avšak ať už se kolikrát jednalo o vydřený postup s takříkajíc odřenýma ušima, samotná historie se na způsob, jakým se tam dostanete, neptá. Podstatný je jenom vítěz a ten může být v závěru pouze jeden.

O tom, kdo ten vítěz bude, prakticky nemá téměř žádných pochyb Rio Ferdinand, který ač to Liverpoolu příliš nepřeje, obdivuje jejich rychlý a důrazný fotbal.

„Jestli bude Real Madrid pokračovat v té jejich taktice 4-4-2, tak nevidím vůbec žádnou cestu, jaká by je dovedla k vítěznému konci,“ přiznává bývalý obránce Rudých ďáblů. „Proti Liverpoolu jsou velmi klíčové souboje v záloze a pokud vás dokáží v tomto prostoru přečíslit, máte vážný problém,“ vysvětloval.

Podle Ferdinanda byl tento systém se dvěma středními záložníky kritický již v odvetném utkání s Bayernem Mnichov, v němž měli hráči Bílého baletu opravdu na mále. Nemluvě o tom, že Liverpool se může pochlubit jedním z nejrychlejších (ne-li úplně nejrychlejším) mužstev na světě a jako takové by určitě rádo těžilo z otevřeného prostoru uprostřed hřiště.

„Jestli si Real nepohlídá jejich náběhy, Salah a Mané je mohou totálně zničit,“ poukázal na sílu soupeře. „Zidane udělal výběrem formace proti Bayernu chybu a málem ho to stálo postup, protože to hrálo přesně do noty soupeře. S Liverpoolem to může být úplně stejné. V tak velkém zápase bude naprosto klíčové vyhrávat souboje ve středu hřiště,“ dodal.