I jindy klidná hvězda Barcelony si umí pěkně dupnout. Jsi pos*** a vše pískáš Realu, opakovaně řvala na sudího

I jindy klidná hvězda Barcelony si umí pěkně dupnout. Jsi pos*** a vše pískáš Realu, opakovaně řvala na sudího

Do nečekané potyčky s hlavním sudím se během slavného El Clásica dostala jindy klidná hvězda Barcelony. Nejlepšímu střelci LaLigy se nelíbil jednostranný přístup z pohledu rozhodčího, který nakonec vyvrcholil červenou kartou, kvůli níž musel jeho celek dohrávat o deseti. Nervy drásající utkání sice nakonec skončilo remízou, avšak jistou dohrávku ještě mít může.

Katalánský celek se musel chvíli před odchodem do kabin smířit s tím, že bude nucen celý druhý poločas dohrávat v oslabeném počtu. Záložník Sergi Roberto totiž viděl červenou kartu chvíli po tom, co „udeřil“ do tváře obránce Realu Marcela, čímž byl vyvolán rozruch mezi řadou domácích příznivců, a dokonce to nastartovalo i hvězdu týmu Lionela Messiho.

Zkušený argentinský křídelník tento incident nemohl rozdýchat a jelikož velmi brzy zazněl poločasový hvizd, šel za rozhodčím (celým jménem Alejandro José Hernández Hernández) do kabin, kde mu dal jasně najevo svoji zlobu.

„Dost bylo pískání pro Real, jsi z nich pos***ej,“ opakovaně křičel na sudího. „Pokaždé jste takoví, jste strachy pos***í pískat férově! Vyhráli jsme ligu - nevidím žádný důvod jim zbytečně darovat tento zápas!“ Vyčítal mu. „Tohle je pos***á komedie!“ Vyléval si své emoce.

Španělská rozhlasová stanice Ondra Cero, jež přišla s překladem této konverzace, také sdělila, že se Messi dočkal i odpovědi. Ta však jenom zněla, aby se zklidnil a neříkal nic, dokud se nevzdálí od kabiny rozhodčích.

Mezi dalšími svědky byl i kapitán Bílého baletu Sergio Ramos, který během poločasové pauzy viděl „naštvaného“ Argentince pospíchat za sudím do jeho místnosti. „Nejen já jsem viděl Messiho během přestávky ‚tlačit’ na rozhodčího,“ pravil. „Vím přesně, co křičel, ale nebudu to tady opakovat. Možná proto sudí ve druhém poločase nakonec polevil a nevedlo se mu dobře,“ narážel na neodpískanou penaltu pro Real.

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.