Zápotočný o Matouškovi: Z postu střelce to bude mít asi těžší. Začnou se o něj zajímat jiné kluby a přeji mu, aby to zvládl

Zápotočný o Matouškovi: Z postu střelce to bude mít asi těžší. Začnou se o něj zajímat jiné kluby a přeji mu, aby to zvládl

Defenzivní veterán Tomáš Zápotočný je velmi blízko druhému postupu do první ligy se dvěma různými kluby během dvou let. Zatímco před rokem se mu to povedlo v trikotu Baníku, letos má v běhavější a agresivnější FNL na dosah úspěch s Příbramí.

Tým trenéra Csaplára je čtyři kola před koncem na druhé postupové pozici s pětibodovým náskokem na třetí Hradec Králové. "Jdeme správnou cestou. Je to solidní výchozí pozice pro finiš. Předtím jsme prohráli na půdě posledního Ústí nad Labem, ale věřili jsme, že se na Varnsdorf náš tým dobře připraví a něco uděláme. To se povedlo, potvrdili jsme správnost jarní cesty. Teď už máme situaci ve své moci. Uvidíme, jak budeme pokračovat," pronesl v interview pro sport.cz bývalý zadák Besiktase, Sparty či Udinese.

Jak by popsal míru tlaku v Ostravě a Příbrami? "S Baníkem jsme horko těžko postoupili. Teď s Příbramí máme nějaký bodový odstup od pronásledovatelů, což je větší komfort než v Ostravě. A taky v Příbrami nejsme pod takovým tlakem fanoušků jako je tomu v Baníku. Jeho příznivci jsou neskuteční," chválil svého bývalého zaměstnavatele Zápotočný.

Celek sídlící u řeky Litavky momentálně táhne čerstvě dvacetiletý ofenzivní hráč Jan Matoušek, jenž zaznamenal ve Fotbalové národní lize již jedenáct tref. Co jeho fazoně říká? "Nemůžeme chtít, aby při svém mládí dával v každém zápase dvě branky. Vytváří se na něj velký tlak a starší hráči, mezi které ve svých osmatřiceti letech taky patřím, se mu snažíme pomoci. Matoušek má formu, ale z postu střelce to bude mít asi těžší. Začnou se o něj zajímat jiné kluby a přeji mu, aby to zvládl," pokračoval na stránkách sport.cz kolega Skácela, Slepičky, Grajciara a spol.