Sparta už jedná o posilách do obrany. Nezajímá ji pouze Jemelka, ale i švédský reprezentant...

Ačkoliv ještě zbývají do konce aktuálního soutěžního ročníku tři ligová kola, Sparta se znovu vydává do zahraničí na lov posil. Podle serveru aktualne.cz lanaří na Letnou mladého švédského reprezentanta Linuse Wahlqvista.

Sparta už jedná o posilách do obrany. Nezajímá ji pouze Jemelka, ale i švédský reprezentant...

Jednadvacetiletý pravý obránce, jenž má v první švédské lize Allsvenskan na kontě již více než 100 utkání, působí celou dosavadní kariéru v Norrköpingu, se kterým má však smlouvu už jen do 31. prosince 2018.

Podle serveru transfermakrt.com je jeho aktuální tržní cena 1,2 milionu eur. Server aktualne.cz uvádí o něco vyšší sumu, a sice 50 milionů korun.

Ačkoliv má o defenzivně laděného seveřana, který je bývalým kapitánem švédské jednadvacítky, stát bundesligový nováček Fortuna Düsseldorf, krajan Zlatana Ibrahimoviče by nakonec mohl přeci jen skončit v české metropoli.

Sám perspektivní fotbalista, který může zaskočit i na stoperské pozici a měl by se představit i na světovém šampionátu v Rusku, se nechal slyšet, že už je připraven na přesun do zahraničí.

Dalším obráncem, jehož má slavné "S" z Generali arény v hledáčku, je o rok starší Václav Jemelka ze Sigmy Olomouc, jenž v této sezoně patří k nejlépe hodnoceným zadákům celého peletonu. Hanáckého svěřence kouče Václava Jílka však také sledují i zahraniční zájemci a už v zimní přestávce se například psalo o Feyenoordu Rotterdam.