Třinec rozstřílel Žižkov, Varnsdorf lapil do svých sítí Pardubice

Opava mohla v 27. kole druhé nejvyšší soutěže získat titul, ale nakonec musí své oslavy odložit, neboť na půdě Olympie Praha remizovala 1:1. Domácí uhráli cenný bod především díky výborně chytajícímu brankáři Janovi Stejskalovi. Skóre otevřel krátce po změně stran Gidits, ale Puškáč dokázal o čtrnáct minut později stav srovnat.

Východočeský Hradec Králové stále živil naději na dobré umístění v horní polovině tabulky, ale o udržení bojující Ústí nad Labem ho zaskočilo. Votroci nakonec padli 1:3, když domácí střelecky potěšil jen Plašil, zatímco hosté se prosadili po brankách Jakubova, a Leibla.

Duel Frýdku-Místku s Vítkovicemi taktéž vítěze nenalezl. Oba celky se nakonec rozešly smírně 2:2, když obě branky domácích vstřelil v první půli Varady. Do konce první půle snížil Twardzik a po změně stran srovnal Žondra. Příbram dokázala doma porazit hubenou výhrou Sokolov. Jedinou branku utkání vstřelil ve 37. minutě Skácel.

Žižkov marně vzdoroval na své půdě rozjetému Třinci. Skóre otevřel smolně vlastním gólem Trávníček a náskok hostů před změnou stran navýšil Jánošík. Ve druhé půli podtrhl výhru moravskoslezského klubu dvěma brankami Čelůstka. Derby mezi Českými Budějovicemi a Táborskem vítěze nepoznalo a oba celky se nakonec rozešly smírně 1:1.

Vlašim urvala tři body se Znojmem. První branka padla ve 28. minutě, kdy se trefil Vodháněl, ale chvíli nato vyrovnal hostující Šamánek. Autor první branky nakonec v nastaveném čase druhého poločasu poslal domácí opět do vedení a ti již hubený náskok udrželi. Varnsdorf vystavěl stopku Pardubicím a doma je přehrál 4:2. Za domácí celek dvakrát skóroval Klobása.