Bayern: Jak se slaví titul, když všichni viděli, že jste hráli h*vno

BUNDESGÓLY JANA HRABÁLKA

Naprosto suverénně prokráčel bundesligovou sezonou mnichovský Bayern, ale totálně si pokazil mistrovské oslavy na svém stadionu. Pivo si teklo proudem, ale nemělo ten správný říz, ani pěnu, natož chuť, jak by se na bavorský národní nápoj slušelo.

Bayern: Jak se slaví titul, když všichni viděli, že jste hráli h*vno

Bayern, jak známo, prohrál v Allianz Areně 1:4 s VfB Stuttgart a po čtyřech letech od porážky s Dortmundem zaknihoval do archivu další potupnou porážku tímto tříbrankovým rozdílem. „Mentalitu, nasazení, bojovnost i kvalitu jsme nechali na lavičce, tohle nebyl výkon hodný německého mistra,“ řekl s diplomatickým slovníkem Thomas Müller. Naopak lidově a naprosto výstižně to vyjádřil Niklas Süle: „Hráli jsme hovno. Všichni.“

Byl to zvláštní pohled z ochozů stadionu i od televizních obrazovek, když po posledním hvizdu sudího vylétly nahoru ruce hráčů Stuttgartu na oslavu nečekané výhry, aby se pak chvíli poté měli radovat Mnichovští z titulu. Zvláště, když jim špalír k cestě pro mistrovský talíř lemovaly takové osobnosti jako Beckenbauer (ten se mimochodem objevil na veřejnosti po hodně dlouhé době), Maier, Klose, Xabi Alonso, Ballack a další.

Mix kyselosti a nucených úsměvů vyzařoval i z tváře Arjena Robbena. Ten slavil už sedmý titul s bavorským klubem, takže pivní sprchy a další podobné radovánky má už pod kůží. „Oslavy musejí být spontánní, když jsou takhle vynucené, nestojí za moc,“ řekl nizozemský veterán. „Měli jsme trofej převzít po výhře v Augsburgu, to by byla pecka. Takhle se to dělá v Nizozemsku a podle měj je to lepší scénář,“ dává klubová legenda námět k zamyšlení směrem k DFB (Německý fotbalový svaz).

V podobném duchu se vyjádřil i ten, který to celé spískal, tedy trenér JuppHeynckes. Převzal tým na podzim po Ancelottim, ihned jej zvedl a dovedl až k mistrovským branám. „Pivní sprcha je zastaralá, chtělo by to něco nového,“ řekl trenérský veterán, který na bundesligové scéně v součtu zápasů hráč + trenér dospěl k metě 1 038 a překonal tak Otto Rehhagela. Bayern ještě v úterý čeká finále Německého poháru v Berlíně s Frankfurtem. Jde mu o druhou trofej v sezoně a o napravení sobotní blamáže na trávníku.

Jen mě tak napadá, zda by oslavy ve stylu Bayernu nemohly proběhnout i v Česku. Kdyby na jaře chromá Plzeň už třeba nevyhrála a kulhající konkurence za ní by nebyla schopná ji přeskočit…To by taky plzeň neměla říz ani pěnu.