Pět známých tváří Tottenhamu, jichž se manažer Pochettino nebude mít problém zbavit

Pět známých tváří Tottenhamu, jichž se manažer Pochettino nebude mít problém zbavit

Tottenham Hotspur, který nakonec dokázal ve finiši Premier League přeskočit i Liverpool a skončil na třetí pozici, bude letos v létě připraven prodat pět hvězd svého prvního mužstva.

List The Mirror napsal, že vedení Spurs plánuje letní přestavu a kvůli ní hodlá začít naslouchat nabídkám na zadáky Tobyho Alderweirelda a Dannyho Rose, jenž toho v právě skončené ligové sezoně příliš neodehrál.

Manažer Mauricio Pochettino je také smířený s tím, že se rozloučí se zkušenou trojicí Moussa Dembélé (30 let, 28 ligových startů), Fernando Llorente a Moussa Sissoko (28 let, 33 ligových startů). Vůbec nejméně toho odehrál ten nejstarší - třiatřicetiletý "Lví král" s minulostí v Bilbau či Juventusu.

Rozhodnutí o vyřazení dotyčného kvintetu bylo údajně provedeno šéfem Kanea, Llorise, Auriera a spol. nedlouho po víkendovém epickém zakončení ročníku, ve kterém Kohouti přestříleli Lišky z Leicesteru poměrem 5:4.

"Naši fanoušci potřebují vědět, co děláme a cítit realitu. Musíme jim říct pravdu a vytvářet jen očekávání, na které můžeme dosáhnout a kterých jsme schopni. Nelze vytvářet sny, které nelze splnit. V této situaci musí být klub odvážný a musí riskovat," uvedl šestačtyřicetiletý Argentinec, jenž před londýnskou misí působil v Southamptonu či Espanyolu Barcelona.

Až se bude hrát červencový International Champions Cup a Tottenham bude postupně čelit AS Řím, Barceloně či AC Milán, žádný z výše zmíněných již u toho tedy být nemusí...