Fandům Feyenoordu se ulevilo, Van Persie bude chtít střílet góly i v příští sezoně

Fandům Feyenoordu se ulevilo, Van Persie bude chtít střílet góly i v příští sezoně

Ačkoliv Feyenoord Rotterdam jakožto obhájce titulu z loňska úchvatně finišoval a vyhrál deset utkání v řadě, v Eredivisii to nakonec stačilo jen na čtvrtou pozici za PSV, Ajaxem a Alkmaarem a bude tak hrát Evropskou ligu.

Patnáctinásobnému šampionovi země tulipánů navíc hrozilo, že přijde o čtyřiatřicetiletého kanonýra Robina van Persieho, jenž vyhrožoval koncem kariéry a to i přesto, že má ve svém domovském celku smlouvu až do června 2019.

Někdejší reprezentant Oranjes, jenž oslaví v srpnu již pětatřicáté narozeniny, si totiž před pár týdny veřejně postěžoval, že už se pokročilý fotbalový věk začal podepisovat na jeho hře a výkonech, což se mu nelíbí a rád by opustil branži důstojně.

Bývalý útočník Arsenalu, Manchesteru United a Fenerbahce Istanbul se ale nakonec i přes jisté opotřebení rozhodl, že ročník 2018/2019 se ještě odehraje s jeho přítomností...

"Sezona skončila, na trénincích už o nic nejde a já si je stále ještě užívám. Sehráli jsme modelový zápas, ve kterém jsme vyhráli 4:2 a já se na tom podílel dvěma góly, což mi udělalo velkou radost. I to je jeden z několika důvodů, na jejichž základě jsem se rozhodl hrát ještě jeden rok," ozřejmil portálem eurofotbal.cz citovaný vicemistr světa z jihoafrického šampionátu.

Vítěz Premier League z roku 2013, jenž dosud nikdy nizozemskou ligu neovládl, se vrátil do Rotterdamu v úvodu letošního roku. Od té doby si připsal dvanáct ligových vystoupení, z nichž figuroval v základní sestavě čtyřikrát a konta protivníků zatížil pěti brankami. Oproti Istanbulu jasné zlepšení.