Hrozící distanc? Hráči jsou dostatečně chytří na to, aby věděli, jak se mají chovat, tvrdí šéf Sigmy

Před soubojem se Zlínem hrozilo vykartování hned sedmi hráčů Olomouce. Pozor si kvůli distancu v nadcházejícímu šlágru v letenské Generali museli dávat majitelé tří žlutých karet Uroš Radakovič, Lukáš Kalvach, David Houska, Tomáš Zahradníček, Jakub Plšek, Šimon Falta i Martin Sladký.

Hrozící distanc? Hráči jsou dostatečně chytří na to, aby věděli, jak se mají chovat, tvrdí šéf Sigmy

Rozhodčí Pavel Královec však v utkání neudělil ani jednu žlutou kartu a všichni zmínění tak mohou bojovat také v metropoli. "Kluci to teď zvládají perfektně a věřím, že se nám to podaří ukočírovat i v příštím utkání na Spartě a dohrajeme bez zbytečné stopky ve stejném složení celou sezónu," uvedl na stránkách olomoucky.denik.cz hanácký trenér Václav Jílek, jenž samozřejmě nepracuje s tak širokým kádrem jako slavná "S" či Plzeň.

Podle něj si ohrožení musejí počínat opatrněji a spoléhá na jejich herní inteligenci. "Musí si toho být vědomi a musí tomu přizpůsobit své chování. Jsou určité situace, kdy si to v uvozovkách mohou rozhodnout sami, jestli kartu dostanou, nebo ne. Jestli půjdou do souboje na hraně, na absolutní riziko, nebo ne. Ze hry to samozřejmě může vyplynout, ale to platí bez ohledu na nějaké karetní ohrožení. My bychom to řešili jen v případě, kdyby šlo o nějakou zbytečnou kartu za slovní doprovod, nebo zakopnutí. Hráči jsou dostatečně chytří na to, aby věděli, jak se mají v zápase chovat. Kluci to mají vnitřně v sobě. Naše další požadavky by asi byly navíc," doplnil exsparťanský asistent.

Středopolař David Houska přiznal, že se hráči hlídali sami, protože o souboj v české metropoli nechtěl přijít nikdo. "Ke konci už jsem si dával pozor. Jednou jsem tam měl takovou situaci, kdy jsem uhnul nohou, protože jsem karty bál. Nikdo tu čtvrtou žlutou nakonec nedostal, takže pochvala pro všechny. Se třemi žlutými to hraju asi od 11. kola, takže jsem rád, že jsem to ještě na tu Spartu vydržel," ulevilo se záložníkovi, jehož slova vyšla na denik.cz.

Statisticky je na tom klub z Androva stadionu v tomto směru výborně - kvůli žlutým absentovali od startu sezony jen Václav Jemelka a Bidje Manzia. Kvůli červeným pak David Houska, Jiří Texl a Lukáš Kalvach. I tak je ale Sigma po Bohemians 1905 druhým nejslušnějším týmem celého peletonu, s tím, že méně faulů než ona vyrobili pouze Klokani a hráči Karviné.