Nejlepší trenér na ostrovech? Klopp, Dyche, Espírito, Warnock a Coleman ostrouhali...

Anketu Ligové trenérské asociace (LMA) o nejlepšího trenéra roku v anglickém fotbale ovládl španělský manažer ve službách Manchesteru City Josep Guardiola, jenž působí na ostrovech necelé dva roky.

Nejlepší trenér na ostrovech? Klopp, Dyche, Espírito, Warnock a Coleman ostrouhali...

V nedávno skončeném ročníku vyhrál sedmačtyřicetiletý stratég se svými svěřenci jak Premier League, tak Ligový pohár a s tím spojené skvostné výsledky okořenil i několika novými ligovými rekordy.

Movitý klub z modré strany Manchesteru ovládl dlouhodobou soutěž s výrazným náskokem 19 bodů. Jako první tým v historii navíc dosáhl stobodové hranice a do análů se zapsal také dalšími zajímavými čísly, jako jsou 32 tříbodových zisků, 18 vyhraných zápasů v řadě či 106 nastřílených branek. Ještě nikdy navíc nebyl vyšší rozdíl mezi vstřelenými a inkasovanými góly +79.

A koho všeho někdejší šéf Barcelony či Bayernu porazil? Na ocenění byli nominováni liverpoolský Jürgen Klopp, jenž své svěřence připravuje na finále Ligy mistrů, Sean Dyche ze sedmého Burnley, Nuno Espírito Santo z Wolverhamptonu, kterým se podařilo postupit mezi elitu z prvního místa Championship, Neil Warncock z taktéž úspěšného Cardiff City a v neposlední řadě John Coleman, jenž se svým Accringtonem dokázal postoupit do třetí nejvyšší soutěže.