Vsadí Arsenal na trenérské mládí? Nejvážnějším kandidátem je nyní...

Poté, co vešlo najevo, že londýnské Kanonýry opouští po neskutečných dvaadvaceti letech Francouz Arséne Wenger, nabídl britský tisk celou řadu jeho možných nástupců.

Vsadí Arsenal na trenérské mládí? Nejvážnějším kandidátem je nyní...

Ačkoliv v průběhu posledních několika týdnů zaznělo v éteru hned několik slavných manažerských jmen, třináctinásobný šampion Premier League se nakonec podle všeho vydá perspektivní cestou...

Podle ostrovních médií je právě teď největším kandidátem na uvolněný post manažera Arsenalu šestatřicetiletý rodák ze španělského San Sebastianu Mikel Arteta.

Bývalý kapitán londýnského mužstva z Emirates Stadium je od roku 2016 asistentem Josepa Guardioly v Manchesteru City, který by mu však ve štěstí a první velké štaci po hráčské kariéře podle všeho nebránil.

V britské metropoli se Arteta potkal už s Čechem, Özilem, Koscielnym, Welbeckem, Wilsherem či Bellerínem. Do neznámého prostředí by tak v žádném případě nešel.

"Konzistence ve fotbale je jedním z nejtěžších úkolů, zvlášť když jste trenér. Nový manažer najde tento klub ve velmi zdravém stavu a samozřejmě bude muset uspět. To určuje, jak dlouho zůstane. Pokud jste v klubu, kde je kontinuita, pak si na ni všichni zvyknou. Je to opravdu vzácné. Můžeme to vidět na příkladu Manchesteru United - Alex Ferguson skončil a všichni si mysleli, že když přišel Louis van Gaal, bude to dlouhodobý trenér. A on nebyl tak úspěšný, jak každý očekával, a po dvou letech udělali změnu," uvedl na konto volného trenérského křesla pětatřicetiletý Petr Čech, jenž má na současné adrese smlouvu ještě na rok.

Arteta je odchovancem Barcelony, jejíž dres (respektive trikot béčka) oblékal až do milénia. Poté prošel Paris Saint-Germain, Glasgow Rangers či Everton, s tím, že v Arsenalu působil v letech 2011 - 2016.