Syn už se mu uzdravil a kapitán AC Milán by přeci jen mohl vyzkoušet Premier League. Kdo z něj učinil prioritu?

Dvacetinásobný mistr Anglie, jehož domovem je manchesterský Old Trafford, se v letním přestupovém okně pokusí získat dlouholetého italského reprezentanta Leonarda Bonucciho, jenž už se necelý rok nalézá na výplatní pásce AC Milán.

Syn už se mu uzdravil a kapitán AC Milán by přeci jen mohl vyzkoušet Premier League. Kdo z něj učinil prioritu?

Jednatřicetiletý stoper s minulostí v Juventusu Turín je podle italského Tuttosportu první volbou portugalského manažera Josého Mourinha na posílení defenzivní řady Rudých ďáblů.

Ačkoliv působí krajan Verrattiho, Balotelliho, De Rossiho a spol. na milánském San Siru teprve jednu sezonu, na nové adrese se stal okamžitě kapitánem a mužem, který chybí mezi jedenácti vyvolenými pouze v případě zdravotních potíží.

Někdejší pilíř Trevisa či Bari už byl s ostrovním fotbalem spojován loni v létě poté, co měl neshody s koučem Staré dámy Maxem Allegrim. Tehdy byl posílán tu do Realu Madrid, tu do Chelsea a tu do Manchesteru City, kde ho měl na seznamu Josep Guardiola.

Ostřílený střední obránce se však i kvůli zdravotním problémům svého syna rozhodl setrvat na Apeninském poloostrově. Nyní už se však jeho potomek uzdravil a nejvyšší anglická soutěž se tak opět dostala do hry.

Tím spíš, že pokud Rossoneri nezvládnou závěrečné kolo Serie A proti Fiorentině, na šestém místě je může přeskočit Atalanta Bergamo, což by znamenalo skutečnost, že by se slavné milánské značky netýkala v příští sezoně Evropská liga.

A slovutní United - jak známo - budou hrát Ligu mistrů, na kterou byl současný kolega Romagnoliho, Abateho, Biglii, Locatelliho či Susa zvyklý ještě z Juventus Stadium.