Jak během jednoho bundesligového období stoupla cena Pavlenky?

Jak během jednoho bundesligového období stoupla cena Pavlenky?

Čerstvě šestadvacetiletý brémský spoluhráč Theodora Gebre Selassieho a Jaroslava Drobného Jiří Pavlenka má za sebou v nejvyšší německé soutěži vydařený soutěžní ročník, během něhož pomohl svému zaměstnavateli k záchraně účastí ve všech čtyřiatřiceti zápasech.

Nejlepší brankář podzimní části, jehož mužstvo inkasovalo méně branek než třetí Hoffenheim, čtvrtý Dortmund, pátý Leverkusen i šesté Lipsko, posílil Werder v létě loňského roku ze Slavie za 3 miliony eur a tehdy se na Weserstadionu pro více než 42 tisíc diváků dohodl na kontraktu do roku 2020.

To vše s roční gáží, která nepřesáhla milion eur, což je v bundeslize bráno jako průměr až podprůměr.

Vedení jedenáctého týmu konečné tabulky si je však vědomo zvýšeného zájmu o jeho jedničku a někdejší opoře Baníku Ostrava hodlá předložit návrh nové smlouvy, která by prodloužila délku působení a zároveň zlepšila osobní podmínky.

Podle transfermakrt.de si navíc nyní tradiční zelenobílý klub cení českého reprezentanta až na 20 milionů eur, což je nárůst o 17 milionů eur. Sám mistr české ligy z roku 2017 ale o odchodu ze současné adresy již po roce neuvažuje a rád by své renomé v těžké soutěži potvrdil také v sezoně 2018/2019.

Už na konci července by tak mohl hájit tři tyče Werderu v přátelském duelu proti nizozemskému VVV Venlo.