Nejlepší plíce české ligy? Jedním z kandidátů by určitě byl důležitý článek Slovácka Sadílek

Nejpilnějším běžcem uplynulého kola se stal záložník Slovácka Lukáš Sadílek, který urazil 12 410 metrů. Nejrychlejším mužem kola byl pro změnu baníkovec Carlos de Azevedo, jenž ve sprintu naběhal 368 metrů.

Nejlepší plíce české ligy? Jedním z kandidátů by určitě byl důležitý článek Slovácka Sadílek

Slovácko bylo na hřišti vedoucí Plzně pod těžkou palbou, i díky skvělému výkonu brankáře Milana Heči ale dokázalo získat bod. Vděčit za to může také talentovanému záložníkovi Lukáši Sadílkovi (22 let), jenž se s téměř 12 500 naběhanými metry stal nejlepším maratóncem kola.

Až za ním se seřadili František Bilovský z Dukly, zlínský Josef Hnaníček, viktorián Tomáš Hořava a zlínský Petr Jiráček. První desítku pak uzavřel ostravský klenot De Azevedo, který navíc dominoval mezi sprintery.

Ve sprintu totiž urazil 368 metrů, čímž zastínil i druhého Petra Hronka ze Zlína, brněnského Rafaela Acostu, Jana Jurošku ze Slovácka i sparťanského Ondřeje Zahustela. Na osmém místě byl pak olomoucký Jakub Řezníček, jenž dvěma góly popravil Zlín. Za zmínku ale jistě stojí i sedmý Tiémoko Konaté (Mladá Boleslav) s třináctým Janem Sýkorou (Slavia).

Mezi týmy toho nejvíce naběhal Liberec, ve sprintu vládla Olomouc.