Slepička měl slzy na krajíčku, na unaveného Csaplára se hráči zlobili, že se vůbec neraduje

Slepička měl slzy na krajíčku, na unaveného Csaplára se hráči zlobili, že se vůbec neraduje
OBSAHUJE OHLASY

Zatímco Hradec Králové se zpět do HET ligy vrátit hned po roce nedokázal, Příbrami se to povedlo a v příštím soutěžním ročníku 2018/2019 se tak bude hrát u řeky Litavky znovu nejvyšší soutěž.

Definitivu tomu všemu dala příbramská remíza na půdě Opavy (1:1, vyloučeni byli po vzájemné potyčce Kayamba se Skácelem), po níž je jasné, že už výběr trenéra Josefa Csaplára nemůže být ve zbytku soutěže na druhé příčce předstižen.

Přímo na trávníku slavil i velezkušený útočný bijec Miroslav Slepička. "Hrozně moc si toho vážím. Měl jsem slzy na krajíčku, když rozhodčí pískl konec. Jsem rád za celou Příbram a lidi, kteří do toho dávají peníze a úsilí," zářil bývalý střelec Dinama Záhřeb, Liberce, Písku či Sparty.

"Udělalo se hrozně moc práce. Po třech kolech jsme měli jeden bod a vypadalo to na padáka, ale pak jsme všichni zabrali a cítil jsem z klubu obrovské odhodlání a sílu," doplnil kolega Zápotočného, Skácela, Grajciara, Matouška a spol.

Příliš emocí neukazoval kouč hostujícího mužstva Josef Csaplár, jenž splnil postupový cíl majitele Jaroslava Starky. "Bylo to dramatické, v závěru na mě až moc. Kluci se na mě zlobili, že se z postupu vůbec neraduju, ale já jsem hrozně unavený," přiznal někdejší kouč Liberce, Slavie či Viktorie Žižkov, jenž prošel i mládežnickými reprezentacemi.

Toho jeho nadřízený nezapomněl pochválit. "Před sezonou jsme dávali dohromady úplně nový tým z mladých hráčů doplněné o zkušené hráče. Pan Csaplár tomu dal svůj otisk a styl hry. A vyšlo to hned první rok. Teď máme klid na práci. Musíme zajistit ekonomickou stabilitu a doplnit finance klubu, prodlužovat smlouvy a plnit další úkoly před sezonou, ale naštěstí už zase prvoligovou," uzavřel výše zmíněný vlastník Jaroslav Starka.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.