Busquets ví, že nehraje na atraktivní pozici, přesto říká: Nějaké ocenění jsem si zasloužil i já

Sergio Busquets už odehrál za Barcu skoro 500 soutěžních zápasů a je jedním z nejlepších odchovanců, které katalánský obr z Camp Nou fotbalovému světu nabídl. 

Busquets ví, že nehraje na atraktivní pozici, přesto říká: Nějaké ocenění jsem si zasloužil i já

Trofeje sbíral jak na klubové, tak na mezinárodní úrovni, ovšem individuální trofeje se mu vyhýbaly vždy a to i díky "něvděčnému postu" defenzivního štítu.

Více jsou zkrátka vidět ofenzivnější hráči, ať už jste sebepilnější včelička, která čte hru jako málokdo. "Je pravda, že mojí prací na hřišti je starat se o ostatní kolem mě a o to, aby se jim dařilo," přiznal webem sport.sk citovaný svěřenec kouče Ernesta Valverdeho.

"Pořád jsem dával přednost kolektivním úspěchům před individuálními. Moje pozice není pro média až tak zajímavá a nepoustá jejich pozornost. Není to jednoduché, ale v konečném důsledku se nic nezmění," pokračoval kolega Messiho, Suáreze, Rakitiče a spol.

I tak však cítí střední záložník jistý pocit křivdy a věří, že by si formální uznání zasloužil také on. "Prožil jsem roky, o kterých si myslím, že si za na ně nějaké ocenění zasloužil. Když jsme vyhráli Ligu mistrů, mistrovství světa nebo mistrovství Evropy, byl jsem přesvědčený o tom, že jsem byl klíčovým článkem vítězného mužstva," upozornil stále teprve devětadvacetiletý fotbalista, jemuž dal první šanci v barcelonském áčku Pep Guardiola, na jehož metody nedá dopustit. "Udělá z vás mistra úplně ve všem," uzavřel Busquets.