Skácel: První liga? Asi už u toho nebudu. Určitě bych se toho nebál, ale už mám trošku jiné priority

Skácel: První liga? Asi už u toho nebudu. Určitě bych se toho nebál, ale už mám trošku jiné priority

Příbrami nepomohly k postupu pouze mladé pušky a la Matoušek či Aaong, které se postaraly o sedmnáct branek, ale také ostřílení veteráni typu Miroslava Slepičky, Tomáše Zápotočného, Petera Grajciara a Rudolfa Skácela, jehož bilance čtyř přesných zásahů je na obránce v jeho věku více než dobrá. 

Jak hodnotil osmatřicetiletý veterán s minulostí v Hradci, Slavii, Olympique Marseille, Panathinaikosu, Hearts, Southamptonu, Herthě Berlín, Dundee United, Larissy či Mladé Boleslavi středočeský úspěch a bude vůbec u opětovných prvoligových bojů, když má letos v červenci oslavit již devětatřicáté narozeniny?

O úlevě z postupu za nejkratší možnou dobu...

"Mise je splněna. Hráli jsme s Opavou nejhezčí fotbal a oba zaslouženě postupujeme. Klukům v kabině gratuluji, oni možná ani nevědí, co tenhle velký skok v jejich kariéře vlastně znamená. Hodně dozadu jsem říkal, že by bylo krásné hrát v Opavě o první místo a mít v kapse postup. Tehdy se mi všichni smáli a my jsme to vlastně dokázali. Tento týden jsme si uhráli postup a je to krásné."

O tom, že prognózy a předpoklady na příbramské straně nebyly...

"Jednoduché to nebylo. Přišel nový trenér Csaplár, který postavil úplně nový tým a to, co chce na hrát, se chviličku formovalo. Začátek nám moc nevyšel, po třetím kole jsme měli jeden bod a říkali nám, že spadneme. Moc lidí tomu našemu ofenzivnímu fotbalu s napadáním moc nevěřilo. Ve druhé lize to hraje maximálně Opava, jinak si myslím, že nikdo takhle hezký fotbal nehraje. Když jsme uprostřed podzimu porazili Budějovice a Hradec i Opavu, tak všichni koukali, že hrajeme dobrý fotbal. Tomu, co byl původně spíše sen, jsme začali věřit. Zvládli jsme začátek jara, a i když ten závěr byl takový kostrbatý, dopadlo to dobře."

O tom, zda má současný tým na první ligu a jestli u toho bude také on...

"To se musíte zeptat trenéra. Uvidíme. Je to hodně předčasné, navíc já u toho asi ani nebudu. Určitě bych se toho nebál, ale mám už trošku jiné priority. Chci dohrát ty dvě kola a pomoct týmu k tomu soutěž vyhrát a pak uvidíme, co bude dál."

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.