Odchody z Letné? Juliš to zkusí u Bohemians 1905, Hovorku vábí Rada do Jablonce

V souvislosti se Spartou je v současné době zmiňována celá řada příchodů (Coufal, Jemelka, Čelůstka, Tetteh a další cizinci), ovšem ruku v ruce s tím se v letenských kancelářích probírají také odchody těch méně potřebných...

Odchody z Letné? Juliš to zkusí u Bohemians 1905, Hovorku vábí Rada do Jablonce

Jistotou je odchod Lukáše Juliše. Třiadvacetiletý útočník s minulostí v českých mládežnických reprezentacích by měl poputovat na hostování do vršovického Ďolíčku, kde jsou doma Bohemians 1905.

Sparťanský odchovanec s devětačtyřiceti prvoligovými starty bude možná součástí balíčku za mladou ghanskou ofenzivní věž Benjamina Tetteha, jehož příchod do slavného "S" už je pouhou otázkou času.

Sám rodák z Chrudimi evidentně potřebuje restart. Byl dlouho zraněn a poté toho moc nenahrál. V doznívající ligové sezoně během poskytnutých 116 minut neskóroval a pod koučem Martinem Haškem věří v herní i produktivní renesanci.

"Zájem je na straně klubů i hráče, mělo by dojít k dohodě," citoval iSport.cz svůj zdroj napojený na pátý celek HET ligy, který má před sebou klíčové domácí utkání se Sigmou Olomouc.

Opustit letenské brány může také čtyřiadvacetiletý střední obránce David Hovorka, jenž svého času zazářil ve Slovanu Liberec a na sever Čech by se také mohl vrátit.

Tentokráte už však nikoliv na stadion U Nisy, nýbrž do konkurenčního Jablonce, který patří k nejlepším týmům jara a stále bojuje o účast v pohárové Evropě.

Podle Deníku Sport už v Generali aréně s někdejší defenzivní oporou Hradce Králové či Viktorie Žižkov příliš nepočítají a prodeji by se nebránili.

Logický zájem přichází ze Střelnice, odkud odchází Luděk Pernica, jenž se podle zimní domluvy přesunuje do Viktorie Plzeň.

V nynějším ročníku nastoupil rodák z Kladna do osmnácti prvoligových duelů s bilancí jednoho přesného zásahu a čtyř žlutách karet. V konkurenci Štětiny, Kayi a možná Costy se však jeho ztráta nejeví jako dobrý tah.

Ze sparťanské defenzivní řady by měl zmizet i třiatřicetiletý bývalý reprezentant Michal Kadlec, který už na své časy v Bayeru Leverkusen pouze vzpomíná. Také on si jistě představoval, že za dva soutěžní ročníky odehraje za Spartu více, než jen 36 prvoligových duelů.