Lobotka a Serie A nebo Premier League? Je to padesát na padesát, za Guardiolou ani Mourinhem ale nepůjde

Agent třiadvacetiletého záložníka Stanislava Lobotky z Celty Vigo Branislav Jašurek potvrdil, že má jeho šanci v letním termínu opustit LaLigu a zamířit do Serie A či Premier League.

Lobotka a Serie A nebo Premier League? Je to padesát na padesát, za Guardiolou ani Mourinhem ale nepůjde

O extrenčínského borce s minulostí v Nordsjaellandu či rezervě Ajaxu je podle médií na Starém kontinentu velký zájem. "Pokud máte hráče, jakým je Stanislav Lobotka, je to jednoduché. V Celtě se vypracoval ve výborného záložníka a tím pádem se nám kluby ozývají samy."

Fotbalista, jenž s velkou pravděpodobností nevynechá v premierové sezoně ve španělské lize ani jeden zápas, však z Estadio de Balaídos vyloženě neprchá. "Je spokojený tam, kde je. Zájem ale evidujeme. Pokud by se podařilo, aby to byl klub, který by seděl i jeho hře a byl by také v Lize mistrů, tak se případnému přestupu nebráníme," pronesl manažer na webu sport.sk.

Otevřené dveře tedy jsou. Jak velká šance je, že se něco stane již v hlavním letním přestupovém okně a perspektivní slovenský reprezentant zamává Celtě hned po roce? "Řekněme, že je to padesát na padesát. Největší zájem je z Anglie a Itálie," pronesl portálem sport.sk citovaný Jašurek.

Právě Premier League by mu podle mnohých slušela. "Nevíme, jací trenéři budou vést jednotlivé kluby. Hodně totiž záleží na stylu hry, který daný manažer preferuje, aby Stanislavovi vyhovoval. On je totiž hráčem, který se hodí pro kluby s podobnými kouči, jakým je například Pep Guardiola nebo další, kteří více dbají na držení míče. Ale jak jsem říkal, uvidíme, kdo kde bude trénovat. Mohu však na sto procent vyloučit Manchester City či Manchester United," zakončil agent, do jehož portfolia patří také nejlepší střelec slovenské Fortuna ligy Samuel Mráz.

Zbývá tedy Kloppův Liverpool i Pochettinův Tottenham...