Vachoušek si stále vydělává i hraním: Jsem strašně spokojený, že jsem natrefil na takový mančaft

Vachoušek si stále vydělává i hraním: Jsem strašně spokojený, že jsem natrefil na takový mančaft

Štěpán Vachoušek, jehož zavedla kariéra i do Olympique Marseille či Austrie Vídeň, už se sice stáhl z českého prostředí, ovšem kontakt s krajany neztratil. "České mafii" totiž exsparťan i exslávista v jedné osobě vládne na svém angažmá v německém regionálním celku Neugersdorfu, ve kterém v minulosti zářili například Jiří Štajner či Jan Nezmar.

A naše stopa je tam stále velmi hmatatelná. V FC Oberlausitz Neugersdorf, který hraje čtvrtou německou ligu, jsou asistenty Liška a Šorm, hráčský kádr pak obsahuje jména Klouda, Pokorný, Marek, Dittrich, Štohanzl, Rosa a Matula.

Tým navíc spolupracuje s Libercem i Varnsdorfem. "Dlouhodobě tam chodí Češi, je to blízko u hranic. Pro ně je snazší dotáhnout Čecha než Němce od Berlína. Pro nás je to hodně dobré angažmá. Snažíme se mluvit německy, na hřišti téměř vždy. A když někdo neumí řeč, řekneme si něco česky," ozřejmil bývalý český reprezentant, jehož slova vyšla na idnes.cz.

U našich západních sousedů ho navíc fotbal stále živí. "Je to jednodušší. Není tam takový stres, víc se fotbalem bavím. Fotbal pro mě neztratil nic z lesku, jen není zbytečně stresový. U nás někdy chodí 1 500, někdy 300. Je to malé městečko, lidi jsou tam vděční. Ale trénovat se musí, i výsledky jsou potřeba," přiznal webem idnes.cz citovaný osmatřicetiletý veterán před pondělním finále saského poháru proti BSG Lipsko, ze kterého se půjde kvalifikovat do DFB Pokal.

Pokud jde o osobní statistiky, současný koordinátor teplických týmů od 16 do 19 let je na osmi trefách. "Mám víc nahrávek než gólů. Snažím se hrát pořád stejně, kluci mě nacházejí a já vím, jak se kdo hejbne. Ideální. Jsem strašně spokojený, že jsem natrefil na takový mančaft. Důležité je, že mě to baví a že ještě klukům stačím," uzavřel záložník, jenž nemusí absolvovat každou tréninkovou jednotku.