Buffon připustil, že by nemusel přestat hrát kvůli dalším zajímavým výzvám: V nižších soutěžích ale končit nechci

Čtyřicátníka Gianluigiho Buffona čeká v sobotu odpoledne proti sestupujícímu Hellasu Verona 656. soutěžní utkání v barvách turínské Staré dámy. Po tomto utkání se s Juventusem rozloučí a stane se tak po devíti titulech a čtyřech triumfech v Coppa Italia.

Buffon připustil, že by nemusel přestat hrát kvůli dalším zajímavým výzvám: V nižších soutěžích ale končit nechci

Poslední čtyři ročníky mu vyšly nebývale. Serii A ovládli Bianconeri již sedmkrát v řadě a díky poháru si připsali již čtvrtý rok po sobě double a někdejší strážce svatyně Parmy to kvituje...

"Bál jsem se, že se budu loučit jako náhradník nebo hráč s vyhaslým motorem. Jsem hrdý, že tomu tak není," zářil na stránkách idnes.cz mistr světa z roku 2006.

A co s ním bude po loučení? V úvahu připadá jak přesun do funkcionářské pozice, tak pokračování v jiné evropské či světové soutěži. "Ještě před dvěma týdny jsem měl zato, že už fotbal hrát nebudu, ale jsou přede mnou zajímavé výzvy. Poslechnu hlas svého srdce," pokračoval svěřenec Maxe Allegriho.

"V sobotu odehraju poslední utkání za Juventus, což je zatím jediná jistota. Co bude dál, uvidím až příští týden," doplnil kolega Mandžukiče, Pjaniče, Higuaína, Dybaly a spol., jenž však jedním dechem dodal, že v Serii B nebo v jiné nižší soutěži kdekoliv na planetě dohrávat nechce. "Končit v nižších soutěžích nechci," uzavřel funkční veterán, jehož vábí do Argentiny tamní šampion Boca Juniors.

Pokud by si vybral právě tuto exotickou variantu, mohl by se potkat se svým bývalým spoluhráčem z Juventus Stadium Carlosem Tévezem...