Hrát o záchranu by ambiciózního Skuhravého nezajímalo. Co námluvy s Libercem?

Hrát o záchranu by ambiciózního Skuhravého nezajímalo. Co námluvy s Libercem?

Slovan Liberec pátrá po budoucím nástupci Davida Holoubka a již podruhé v doznívajícím soutěžním ročníku se zajímá o třiačtyřicetiletého kouče Opavy Romana Skuhravého.

Vedení prvního týmu Fotbalového národní ligy zájem severočeského celku ze stadionu U Nisy připustilo, sám někdejší kormidelník Jablonce ale zatím žádnou konkrétní nabídkou nedisponuje.

"Jednal jsem s Libercem v prosinci, od té doby mě nikdo nekontaktoval a v tuhle chvíli se plně soustředím na Opavu," prohlásil po remízovém utkání s Příbramí šéf Kuzmanoviče, Zavadila a spol.

Trenér, jenž ve Slezsku před dvěma lety nahradil Jana Baránka, má na současné adrese smlouvu na další dva roky do června 2020, ovšem za každou cenu se opavského mužstva držet nechce. Z týmu potřebuje cítit ambice a pokud by pominuly, odešel by i on...

"Postupem do první ligy jsme udělali teprve první krok. Teď bude záležet na tom, a mluvím čistě za sebe, zda klub bude i nadále vědět, kam chce směřovat. Podmínky pro to, abychom se mohli dál systematicky zlepšovat, mít možnost doplňovat kádr, pracovat lépe s mládeží, jsou pro mě hodně důležité. Pokud budu mít jistotu, že to tak bude, tak nemám absolutně důvod odcházet," přiznal v interview pro sport.cz šéf opavské lavičky.

Pomyslný míč mají nyní na straně hřiště opavštví funkcionáři. "Moc si chci vyzkoušet, jestli to mužstvo, které jsme v Opavě dva roky budovali, je v lize konkurenceschopné. A strašně by mě mrzelo, kdybych o tohle přišel. Ale pokud to bude jen hra o záchranu, tak nevím, zda mě to bude úplně zajímat. A to v tuto chvíli ne úplně záleží na mně," uzavřel Skuhravý.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.