Stanciu čeká nejdůležitější zápas roku: Už tolik nezáleží na kráse předváděné hry, zásadní jsou body

OBSAHUJE VIDEO

Momentálně pátá Sparta ještě v tomto ligovém ročníku nezvítězila třikrát za sebou. Pokud by se jí ale povedlo uspět na Letné proti třetí Sigmě, konečně by dosáhla i na tuto metu a hlavně by svého hanáckého konkurenta v boji o evropské poháry bodově vyrovnala.

Stanciu čeká nejdůležitější zápas roku: Už tolik nezáleží na kráse předváděné hry, zásadní jsou body

Naposledy přivezlo slavné "S" všechny body z Vysočiny, kde to však nebylo ono. "Už tolik nezáleží na kráse předváděné hry. Zásadní jsou body, protože bojujeme o třetí místo v tabulce. Hlavní je dostat se do Evropské ligy, takže nejdůležitější je prostě vítězit," uvedl rumunský středopolař Nicolae Stanciu, jehož slova nabídl web sparta.cz.

V sobotu odpoledne v Generali aréně půjde skutečně o hodně. "Ve většině domácích zápasů jsme předváděli dobrý fotbal, měli jsme hodně šancí. Doufám proto, že podobně se budeme prezentovat v sobotu. Pokud vyhrajeme můžeme Olomouc v tabulce předstihnout. Proto si troufnu říct, že nás čeká nejdůležitější zápas roku. Nemáme za sebou zrovna povedenou sezónu, ale musíme se teď ještě snažit zachránit, co se dá a postoupit do Evropské ligy," zopakoval nejbližší cíl bývalý hráč Anderlechtu Brusel.

Nejslavnější tuzemský celek má družině trenéra Václava Jílka co oplácet. Na podzim totiž odjela z Androva stadionu s prázdnou. "Vím, že na podzim jsme v Olomouci prohráli 0:1 a teď bychom tak potřebovali vyhrát o víc branek. Důležité je ale hlavně zvítězit, to ostatní neřešíme. Pokud zvítězíme o dva nebo tři góly, bude to lepší, ale hlavní je jít za výhrou," doplnil kolega Plavšiče, Kangy, Šurala a spol.

Právě čerstvě pětadvacetiletý Rumun je nejproduktivnějším sparťanem v odvetné části HET ligy a prokazuje, že investovaná částka do jeho příchodu nebyla krokem vedle. Velkou zbraní jsou i jeho přímé kopy. "Fanoušci ode mě očekávají, že budu dávat góly. Může se ale samozřejmě stát, že tentokrát branku nedám. Pochopitelně ale doufám, že je nezklamu. Po každém tréninku si přidávám speciální cvičení zaměřené na přímé kopy a doufám, že pokud v sobotu přijde taková šance, prosadím se," uzavřel na stránkách sparta.cz svěřenec kouče Pavla Hapala.

Právě on olomouckého protivníka vzhledem k minulosti dobře zná. "Celou sezónu hrají velice kvalitně, mají výborné výsledky. Možná v určitých fázích to od nich nebylo výsledkově úplně ideální, ale pořád se drželi nahoře a teď jsou třetí. Bude to těžké utkání. Chceme v tom zápase zvítězit, uděláme pro to maximum. Stoprocentně věřím, že se se soupeřem porveme statečně a že zvítězíme," zakončil sám Hapal.