Wenger šokuje. Co bylo prý jeho největší zklamání v Arsenalu?

Arsene Wenger měl navzdory neúspěchům z posledních sezón perfektní kariéru v Arsenalu. Chyb jistě udělal mnoho, kterou ale on sám považuje za tu vůbec největší? Nejedná se o žádné taktické přešlápnutí, nýbrž o špatně (ne)dotažený přestup.

Wenger šokuje. Co bylo prý jeho největší zklamání v Arsenalu?

Řeč je o symbolu fotbalu v jednadvacátém století. Arsenal totiž společně s Liverpoolem a Manchesterem United bojoval o mladíka ze Sportingu Lisabon Cristiana Ronalda a právě Gunners byli původně nejblíže, Arsene Wenger mu však zprvu nevěřil a proto jej koupil Manchester United a kouč Ferguson, jehož CR7 přesvědčil o svých kvalitách v přátelském zápase Sportingu a United.

Wenger na celou situaci vzpomíná. "Přišel na testy se svou matkou a přestup byl opravdu blízko. Ale my jsme příliš dlouho váhali a mezitím se odehrál přátelský zápas mezi Sportingem Lisabon a Manchesterem United, kde Ronaldo zazářil natolik, že Rudí ďáblové nabídli více peněz a Ronalda bez váhání získali," dívá se na situaci retrospektivně francouzský trenér.

"Jestli bysme jej nakonec koupili? To nevím," pokračoval francouzský kouč. "Ale když si představím Ronalda v útoku s Henrym, tak si uvědomuji, že jsme mohli mít ještě mnohem lepší tým. Místo toho za United váleli Ronaldo, Rooney a van Nistelrooy, pod kterými hráli legendární Giggs a Scholes," lituje Wenger.

"Nedotažení přestupu Cristiana Ronalda považuji za největší kariérní chybu. Neměli jsme tak dlouho váhat," přiznává dnes nezaměstnaný trenér.