Nejsou to jen poslední roky. Jak se dařilo Realu ve finále LM? Skvěle, ale Liverpoolu hraje do karet tohle…

BÍLÝ BALET

Real Madrid bude zanedlouho útočit na svůj třetí zisk Ligy mistrů v řadě a v cestě mu stojí anglický Liverpool, s kterým má ovšem Bílý balet nedobrou zkušenost právě z finále této soutěže! Projeďme si celou historii Champions League a výsledky právě Realu Madrid.

Nejsou to jen poslední roky. Jak se dařilo Realu ve finále LM? Skvěle, ale Liverpoolu hraje do karet tohle…

Začátek PMEZ

Pohár mistr evropských zemí je předchůdce současné Ligy mistrů a kvalifikovali se do něj pouze mistři ze všech evropských lig. První ročník se odehrál v sezóně 1955/56, poslední v roce 1991/92 a poté byla zavedena právě Liga mistrů v takové formě, v jaké ji známe dnes.

A začátky tohoto poháru patřily právě Bílému baletu. Real Madrid ovládl za éry prvních Galacticos v čele s Di Stefanem, Gentem či Puskásem tuto soutěž hned pětkrát v prvních pěti sezónách! Ve finále postupně porazili Reims, Florencii, AC Milán, znovu Reims a Eintracht Frankfurt.

Los Blancos se v šedesátých letech dostali do finále ještě dvakrát, po roční pomlce v sezóně 1961/62 ale nestačili na obhájce trofeje Benfiku Lisabon. Chuť si však spravili v ročníku 1965/66, když soutěž opět vyhráli, tentokrát na legendární tým ve finále nestačil Partizan Bělehrad.

Legendární Alfredo di Stefano s pěti poháry předchůdce Ligy mistrů:

Výsledek obrázku pro alfredo di stefano cup