Slavia by měla být na prodej, Tvrdík ale převzetí kontroly J&T odmítl

Slavia by měla být na prodej, Tvrdík ale převzetí kontroly J&T odmítl

Podle informací serveru neovlivni.cz měl dosavadní šéf Slavie Jaroslav Tvrdík skončit v čele evropské pobočky čínské CEFC až za pár měsíců, kdy už měly být veškeré záležitosti zadlužené firmy vyřešeny.

Věřiteli J&T (CEFC jim má dlužit přes 11 miliard korun) však došla trpělivost s kroky někdejšího ministra obrany již dříve a celou evropskou pobočku asijské společnosti převzala ve čtvrtek. To je tři dny před tím, než vyprší platnost dluhopisů CEFC v hodnotě více než 300 milionů dolarů.

V České republice by mělo být na prodej téměř vše, co Tvrdík v posledních třech letech pořídil. A že se nebál nakupovat. Za více než 38 miliard korun získal kromě Slavie také několik lukrativních nemovitostí či podíly ve společnostech Travel Service či pivovarech Lobkowicz.

"V Česku to zatím vypadá tak, že prodané bude všechno kromě strojíren ve Žďasu. Ty zapadají do čínské strategie. Všeho ostatního se hodlají nemilosrdně zbavit, včetně fotbalové Slavie. Tvrdík řekl něco, co neměl. A to se v byznyse prostě neodpouští. Navíc podnikal některé kroky, které zatím nelze specifikovat, ale které znepokojily věřitele. Obecně je možné říct, že poslední dva měsíce žil na dluh. Proto jej J&T coby hlavní věřitel odstavila a firmu začali řídit její manažeři," citoval server neovlivni.cz slova zdroje blízké čínské straně.

Tvrdík, jenž se už v minulém týdnu veřejně chvástal, že evropská pobočka CEFC bude do pěti dnů oddlužená, se dosud oficiálně nevyjádřil, tedy až na tweet ze čtvrtečního večera, který převzetí kontroly odmítl. A i samotná CEFC China uvedla, že odmítá pokus J&T o nepřátelské převzetí CEFC Europe a jejích aktiv v Česku."CEFC China odmítá kroky J&T k převzetí kontroly nad CEFC Europe. CITIC Group založila účet u ČSOB Praha a dnes na něj připsala 475 milionů euro. J&T o připravenosti zítra do 14.00, v termínu stanoveném J&T, uhradit veškeré závazky CEFC China byla před svým rozhodnutím informována," napsal funkcionář s přezdívkami "LuftJarda" či "Jarda Miliarda".

Dluhy po jeho pobočce měla uhradit čínská státní firma CITIC. Moudrejší ale budeme až za pár dní. Druhý tým HET ligy z vršovického Edenu by měl nyní vést mimo jiné Luboš Pázler, který je šéfem dozorší rady Sparty. Docela pikantní situace.