Brno spadlo úplně zbytečně, pokáral bývalého zaměstnavatele opavský režisér Zavadil

Brno spadlo úplně zbytečně, pokáral bývalého zaměstnavatele opavský režisér Zavadil

Čerstvě čtyřicetiletý veterán Pavel Zavadil je rád, že před rokem zamířil do Slezska a nemusel tak být svědkem brněnského pádu. I tak ho však konec Brna ve druhé nejvyšší soutěže mrzí, protože ve druhém největším městě České republiky přeci jen pár let strávil.

"Brno stále sleduji, mám nějaké zprávy od známých. Je to trošku smutné. Zdá se mi, že k tomu došlo úplně zbytečně. Na takové město s takovým diváckým zázemím. Těžko se mi to hodnotí, ale došlo k tomu úplně zbytečně. Brno by mělo být v první lize," ozřejmil na stránkách Sportu velezkušený exsparťan.

Smlouvu v současném působišti má ještě na rok až do června 2019. Rád by tedy dál sbíral i prvoligové starty a rozhodně by nechtěl hrát v HET lize druhé housle. "Uspět můžeme určitě, mančaft je tady hodně kvalitní, hodně vyrovnaný. Samozřejmě, první liga je malinko o něčem jiném, jsou v ní lepší hráči, lepší týmy, je daleko víc taktická. Druhá liga je někdy hodně nahoru a dolů. Ale myslím si, že co jsme odehráli v přípravě s ligovými mančafty, tak jsme nezaostávali. Naopak, i jsme je přehrávali. A kluci, kteří v minulé sezoně hráli pohár a dostali se v něm přes několik ligových klubů až do finále, se o tom i sami přesvědčili," pokračoval v Deníku Sport spoluhráč Jurečky, Kaymby, Smoly, Kuzmanoviče a spol.

Sám má radost také z toho, že se hraje ve Slezsku fotbal na vysoké úrovni a dokazují to i výsledky. Ve druhé lize jeho tým naposledy prohrál ještě v listopadu 2017. "Na to se tady klade velký důraz. Předváděná hra a styl byl na vysoké úrovni. Jo, mně se ten fotbal moc zamlouval," doplnil středopolař, jenž v závěru ročníku vypadl, ale připraven chce být opět v létě. "Jen mě trošku mrzí, že jsem byl ke konci zraněný. Do té doby jsem se velmi dobře. A myslím, že jsem měl i formu. Škoda, že mi nevydrželo lýtko, ale to k fotbalu patří. Není to žádné velké zranění, pro mě je důležité, abych se pořádně připravil na ligu," uzařel svěřenec trenéra Romana Skuhravého, jehož slova vyšla na iSport.cz.

Bývalý hráč švédských celků Örgryte a Mjällby zasáhl v sezoně FNL do 18 duelů. Mezi jedenácti vyvolenými figuroval patnáctkrát a během 1294 poskytnutého času se mu nepodařilo skórovat.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.