Jarolím vysvětloval, proč nepovolal Dočkala či Krejčího...

Národní mužstvo má před sebou přípravná utkání proti Austrálii a Nigérii. Opory z nedávné minulosti Bořek Dočkal a Ladislav Krejčí, které spojuje minulost v letenské Generali aréně, u toho ovšem nebudou...

Jarolím vysvětloval, proč nepovolal Dočkala či Krejčího...

Křídelník Boloně, který odehrál za celý rok v Serii A jen 390 minut čistého času, nastoupil naposledy za repre v září 2017, poslední start nové akvizice Filadelfie Union se pak datuje do října stejného roku.

"Naposledy jsem s ním mluvil, když se tvořila nominace před soustředěním v Číně. Od té doby nebyl v sestavě a ani nenaskakoval. Ale předpokládám, že bude chtít budoucnost řešit, takže nebude od věci, když se s ním spojíme a další kroky probereme. Dveře má pořád otevřené," ozřejmil hlavní kouč Karel Jarolím.

Blíže do nejcennějšího trikotu by mohl mít bývalý hráč Rosenborgu Trondheim, jemuž odchod z čínské ligy prospěl a úvodních deset duelů v MLS přetavil ve dva přesné zásahy a jednu asistenci.

"Bořkova pozice je pořád dobrá. Naposledy odehrál povedený zápas a nikdo nepochybuje, že je to kvalitní hráč. Navíc v tomhle termínu jejich soutěž běží, takže ho sledujeme, a až bude oficiální termín FIFA a bude podávat výborné výkony, tak nic nebrání tomu, abychom ho povolali," doplnil někdejší kouč Slovanu Bratislava, Mladé Boleslavi či Slavie, jenž povolal například Matěje Vydru z Derby County.