Ve West Hamu se radují. Ulovili prvního trenéra, který má ve svém životopise titul z Premier League

Ve West Hamu se radují. Ulovili prvního trenéra, který má ve svém životopise titul z Premier League

Vedení West Hamu United už se pochlubilo trenérským jménem, které na lavičce londýnských Kladivářů vystřídá skotského manažera Davida Moyese, jenž v klubu skončil navzdory splnění cíle, jímž byla záchrana.

Představitelé tradiční londýnské značky, která v minulosti zaměstnávala například Radoslava Kováče či Tomáše Řepku, si na tři roky do června 2021 plácla se čtyřiašedesátiletým chilským odborníkem Manuelem Pellegrinim.

Trenéra, jenž naposledy působil v čínském celku Hebei China Fortune, kde vládl hvězdám jako Lavezzi či Gervinho, čeká druhá mise v Premier League. V letech 2013 až 2016 totiž seděl na lavičce manchesterským Citizens, se kterými se hned během svého prvního roku na ostrovech radoval z titulu.

Kouč, jenž dříve vedl také Málagu, Villarreal nebo Real Madrid, dostal od představitelů WHU jasný úkol, kterým bude vylepšit nynější třinácté místo z nedávno skončené sezony...

"Poslechli jsme fanoušky, kteří nás žádali, abychom byli ambiciózní," pronesl devětašedesátiletý spolumajitel West Hamu David Sullivan, jenž dříve řídil Birmingham City a na nynější adrese operuje od roku 2010.

"Manuel je prvním trenérem West Hamu, který má ve svém životopise titul z Premier League. Věříme, že zajistí, že budeme úspěšní," doplnil jeden z šéfů klubu, který zaměstnává ostřílené hráče jako Zabaleta, Evra, Carroll, Chicharito nebo Arnautovič.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.