Nečekaný zvrat v přesunu Škrtela do Skotska? Gerrard by chtěl, ale peníze nejsou

Nečekaný zvrat v přesunu Škrtela do Skotska? Gerrard by chtěl, ale peníze nejsou

Někdejší opora defenzivní řady Liverpoolu byla ještě včera podle většiny skotských médií jednou nohou v tradičním klubu Glasgow Rangers. Jak se ale zdá, tak slovenský reprezentační kapitán nakonec na Ostrovy nezamíří, přestože turecké Fenerbahce je jeho uvolnění nakloněno. Problémem jsou údajně finance.

Koučem na této adrese je někdejší parťák z Anfield Road Steven Gerrard. Škrtel by byl schopnou posilou o týmu, ale problém je v ceně, neboť turecký klub požaduje za jeho uvolnění 2,7 milionů liber. Ve hře byl kontrakt na tři sezóny, ale jak se zdá, tradiční skotský klub takovou hotovostí nedisponuje.

Hráčův agent Karol Csontó pro TV Markíza prohlásil, že Rangers nemají na vykoupení Škrtela finance. „Glasgow má o Martina zájem. Hovořil jsem se Stevenem Gerrardem o této možnosti, ale při každém přestupu je prvořadé, zda klub hráče pustí, potom následují finanční zájmy. V tomto momentě ale přesun do Skotska nepřipadá v úvahu,“ prohlásil čtyřiačtyřicetiletý agent.

„Martin mi osobně přiznal, že by pro něj byla čest hrát tři roky pod Gerrardem, ale finanční možnosti klubu jsou tak daleko od představ našich a Fenerbahce, že je náročné najít kompromis. Jedinou možností je tedy odchod na lukrativní trh jako je Čína nebo MLS, pokud to pro něj bude zajímavé, jinak zůstane v Turecku,“ dodal Csontó.