Sny největší příbramské naděje současnosti? Být ještě chvíli v Česku, pak zahraničí a Arsenal

Sny největší příbramské naděje současnosti? Být ještě chvíli v Česku, pak zahraničí a Arsenal

Jednoho z objevů doznívající druholigové sezony už povolal mezi Lvíčata i kouč Vítězslav Lavička. Čerstvě dvacetiletý ofenzivní záložník Příbrami Jan Matoušek si pozvánku zasloužil, neboť jakožto nováček předvedl vynikající produktivitu, když dal v Juniorské lize sedm a ve Fortuna národní lize dokonce jedenáct branek. V soutěži, kterou Csaplárova družina kvůli volání HET ligy opouští, byl poté vyhlášen nejlepším hráčem měsíce dubna.

O touze skončit na první příčce...

"Samozřejmě chceme skončit první. Doufáme, že Opava klopýtne, my to ve Znojmě zvládneme a budeme se radovat z prvního místa."

O tom, co vše si vzal od příbramských veteránů...

"Mně se snaží pomoci každý, ať už je to Tomáš Zápotočný, Ruda Skácel nebo teď na jaře třeba i Míra Slepička a další. Pomohlo mi to k tomu, abych nekazil tak jednoduché přihrávky a lépe se choval v osobních soubojích, kde mi radili, abych v souboji jeden na jednoho nic nevymýšlel, místo toho si to hodil a utekt. Tím využiji rychlosti, což je má nejsilnější stránka."

O neslavných diváckých návštěvách u Litavky...

"Přiznávám, že mě to mrzí. Myslím si, že hrajeme pěkný fotbal, takže by nás mohlo přijít podpořit více lidí. Přeci jen tady sportů na nejvyšší úrovni není zase tolik. Momentálně se tady hraje prvoligový fotbal a volejbal. Bohužel na fotbal lidé moc nechodí."

O tom, zda zůstane u týmu a co by bylo jeho snem...

"Ještě nevím a vůbec to neřeším. Soustředím se na poslední zápas, tohle přijde na řadu až později. A sen? Zahrát si nějakou chvíli ještě tady v Česku a postupně se probojovat do zahraničí. Mým oblíbeným týmem je Arsenal, tam bych se chtěl jednou podívat."

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.