Varnsdorf bude bez trenéra. Frťala potřebuje novou šťávu a vybírá si ze tří nabídek

Varnsdorf bude bez trenéra. Frťala potřebuje novou šťávu a vybírá si ze tří nabídek

Zdenko Frťala podruhé ve své trenérské kariéře končí u Šluknovského výběžku a opouští druholigový Varnsdorf, se kterým dosáhl před třemi lety až na historický, leč bohužel nezrealizovaný postupu mezi elitu.

"Cítím, že potřebuji nový impulz, novou šťávu. Snažil jsem se pracovat na sto procent, hlavně na úkor rodiny a dalších věcí. Nejsem s ní doma, jsem z toho hodně vyšťavený. Bydlím v Teplicích. Když jsem byl na prvním angažmá ve Varnsdorfu, můj kluk ještě žil v Teplicích, teď studuje v Olomouci. Vidíme se jednou za dva tři měsíce. Paní zůstala sama doma, jsme spolu jednou týdně. Vím, že trenérský život to obnáší, ale už nechci být takhle od rodiny. Že bych byl starý a chtěl se uklidnit, to ne, zase se na ten adrenalin těším," vysvětlil svůj krok v rozhovoru pro idnes.cz bývalý kouč Podbrezové a Jablonce, jehož rozlučkou bude duel proti pátému Třinci.

A jaké jsou tedy jeho další plány, pokud jsou? "Jednal jsem i ohledně mládežnického fotbalu. Pamatuji, jak trenér David Vavruška kdysi říkal, že už nechce dělat dospělý fotbal. V některých momentech člověk opravdu přemýšlí, jestli není lepší se z různých adrenalinových situací stáhnout a dát se na rok dva do klidu. Ale když jsem si vyhodnotil pro a proti, rozhodl jsem se, že budu v dospělém fotbale pokračovat. Nechci to specifikovat. Není to angažmá, že bych každý den dojížděl domů, s tím jsem ztotožněný. Ale mělo by to být v Čechách a cestování snesitelnější. V téhle době není daleko ani 200–300 kilometrů. Důležitá je cesta, teď jsou všechny silnice v republice rozkopané. Chytnete dva semafory a jedete z Teplic i do Ústí jednu hodinu," pokračoval slovenský odborník, který aktuálně vybírá ze tří nabídek a svému šéfovi nikoho na jeho místo nedoporučil.

Ředitel FK Varnsdorf Vlastimil Gabriel, jehož klub je kolo před koncem desátý, z jeho kroku nadšený není, ale respektuje ho. "Co na to říct? Nic. Tak končí. Mám skočit z okna? Čekal jsem, že tady bude delší dobu. Jména nástupců v hlavě ještě nemám, takže nevím. Ale chci typově podobného trenéra. Chci ho do začátku přípravy, tedy do půlky června. Nejdřív si musím vyhodnotit sezonu a její závěr. Potom začnu jednat," zakončil webem idnes.cz citovaný severočeský funkcionář.

FNL - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.