Logo Rakuten měl na prsou v Barce a bude ho mít i v Kóbe. Kolik si Iniesta vydělá a se kterým slavným útočníkem si zahraje?

Ve čtvrtek se definitivně potvrdil odchod zkušeného španělského špílmachra do japonského celku Vissel Kóbe, který si čtyřiatřicetiletého fotbalistu pojistil smlouvou na tři sezony do roku 2021.

Logo Rakuten měl na prsou v Barce a bude ho mít i v Kóbe. Kolik si Iniesta vydělá a se kterým slavným útočníkem si zahraje?

Mistr světa i Evropy z let 2008, 2010 a 2012 by si měl v zemi vycházejícího slunce přijít ročně na 30 milionů dolarů, což je v přepočtu 660 milionů korun.

"Je to pro mě velmi speciální den. Poprvé v kariéře měním dres, což je pro mě osobně velká výzva. Nabídek bylo mnoho, byly zajímavé, ale projekt, který mi vedení Kóbe představilo, na mě velmi zapůsobil," přiznal odchovanec katalánského obra, který vybojoval s Barcou devět ligových primátů.

Majitel 34 trofejí měl původně odejít do čínského mužstva Čchung-čching Tang-taj Li-fan, nakonec však upřednostnil japonské Kóbe, které mimochodem vlastní výkonný ředitel společnosti Rakuten, jejíž logo nosí na prsou jak hráči Visselu, tak Barcelony.

Momentálnš šestý tým japonské nejvyšší soutěže, který v minulosti vedli Ivan Hašek s Pavlem Řehákem a působil v něm i Pavel Horváth, má na nynější soupisce také někdejšího německého reprezentanta Lukase Podolského, který si dosud v Japonsku připsal v šestadvaceti startech 8 přesných zásahů.

"Japonsko je skvělá země s jedinečnou kulturou a musím přiznat, že mě hodně láká ji poznat. I má rodina je nadšená, že do Japonska pojede. Japonský fotbal má hodně talentovaných a šikovných hráčů, vynikají velmi dobrou technikou. Chci týmu pomoci se zlepšovat," uzavřel dnes již bývalý kolega Messiho, Piquého, Busquetse a spol.