Žilina přijde o střeleckého krále slovenské ligy. Jaká je jeho cena a kde všude o něj stojí?

Žilina přijde o střeleckého krále slovenské ligy. Jaká je jeho cena a kde všude o něj stojí?

Čerstvě jednadvacetiletý kanonýr Samuel Mráz už by se v Žilině příliš dlouho zdržet neměl. Může za to dosavadních jednadvacet ligových branek v nejvyšší slovenské soutěži, v níž odehrál k tomuto datu 2664 minut čistého času.

Žilina má ještě před sebou rozhodující zápas proti Trenčínu, po kterém bude znám postupující do pohárové Evropy a pak už se začne jednat o budoucnosti perspektivního střelce, který strávil řadu let také v Senici.

"Abych řekl pravdu, konkrétně ještě nevím o ničem a jsem za to i rád, protože se můžu soustředit jen na zápasy, které mě čekají. Uvidíme, co přinese budoucnost. Zatím jsem hráčem Žiliny a soustředím se na každé jedno utkání v jejím dresu. Chci být hlavně zdravý a podávat takové výkony jako doposud," vzkázal serverem sport.sk citovaný svěřenec Adriána Guľy.

Brzy bude mít vše v rukou jeho agent Branislav Jašurek, do jehož portfolia spadá i Stanislav Lobotka z Celty Vigo. "Sam je nejmladší a nejlepší ligový střelec jakékoliv soutěže v Evropě a myslím, že i na světě. Je o něj velký zájem a hodně se o něm mluví. Je hodně klubů, které ho sledují a které budou i na posledním zápase proti Trenčínu. Konkrétní nabídku ale ještě nemáme," nechal se slyšet manažer, jehož slova vyšla na sport.sk.

Podle jeho slov po něm touží ve více zemích. Jašurek potvrdil Nizozemsko, odkud jeho klienta sleduje pár klubů, poté Dánsko a také jeden velký rakouský klub. Eviduje také zájem z relativně velkých klubů a soutěží, kam by mohl být prodán a poté poslán na hostování.

"Pod Guľou dokázal Sam v Žilině změnit svůj přístup i fotbalové návyky. Nyní je to stoprocentní profesionál, který ví, co se od něj očekává v Evropě i ve světě. To všechno se naučil díky Žilině. Pro nás je navíc důležité, aby pro hráče nebyl cílem jen přestup. Cílem je slovenská reprezentace. Chceme, aby byli hráči základní sestavy v národním mužstvu. Podpisem smlouvy s klubem hráčova práce nekončí, právě naopak, vše tím jen začíná. My chcem, aby se hráč ukázal i po přestupu," zakončil manažer, jehož "zboží" by mohlo putovat za hranice za 1,5 až 2 miliony eur.