Vaclíka nadchl Nita: Klobouk dolu před ním. Myslím, že tenhle post má Sparta vyřešený

Vaclíka nadchl Nita: Klobouk dolu před ním. Myslím, že tenhle post má Sparta vyřešený

Tomáš Vaclík si po dlouhé době zatrénoval na Letné se Spartou, kterou opustil před čtyřmi lety kvůli Basileji, se kterou má na kontě tři švýcarské tituly a jeden status vicemistra. Krátké interview s devětadvacetiletým strážcem svatyně s minulostí ve Vítkovicích či Viktorie Žižkov přinesly před reprezentačním srazem stránky sparta.cz.

O tom, že se letos museli překvapivě dívat na záda hráčům Young Boys Bern...

"Měli jsme v sezóně dvě období, kdy se nám nedařilo. Zato Bern neměl žádný výpadek, zvítězili zaslouženě. My jsme aspoň nechali dobrý dojem v Lize mistrů, kde jsme zvládli skupinu a pak vyhráli na hřišti Manchesteru City."

O tom, jestli se vidí na současné adrese i v příští sezoně či za pár let...

"V klubu se mi líbí, mám tam dlouholetou smlouvu a navíc už jsem si ve Švýcarsku udělal jméno. Ale samozřejmě ve mně pořád je touha vyzkoušet si jednu z těch pěti nejlepších lig Evropy a zjistit, jestli bych na to měl."

O tom, že Sparta z jeho vzpomínek stále nezmizela i o tom, že slavné "S" stále sleduje...

"Často se mi vybavují vzpomínky na sezonu, kdy jsme získali double. Tehdy si to všechno prostě sedlo, zpětně musím říct, že i to vyřazení od Häckenu nám možná nakonec pomohlo. Sešel se úžasný tým, Lafi, Bořek, Láďa Krejčí nebo Costa. Všechno to do sebe skvěle zapadlo. Občas se dívám na celé zápasy, když je nestihnu, doháním to alespoň v sestřizích. Sledujeme to společně s Markem Suchým a občas, hlavně před derby, se i hecujeme. Na to jarní jsme se spolu dívali, první poločas mlčel Marek, ve druhém jsem zase neměl co říct já."

O tom, že ho v přípravě nadchl rumunský brankář Florin Nita...

"Myslím, že tenhle post má Sparta vyřešený. Klobouk dolu před Florinem, jak se po svém příchodu okamžitě sžil s týmem a zapadl do základní sestavy. Podle mě je to velmi kvalitní brankář."